Több pénz kellene a turizmusra

Hunyor Erna
2004. 12. 16. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jövőre az előirányzott 9,2 milliárd forint helyett 9,7 milliárd forint lesz a Turisztikai Célelőirányzat (TC) keretösszege a parlament tegnapi döntése értelmében – mondta Pál Béla, a Miniszterelnöki Hivatal regionális fejlesztésért, felzárkóztatásért és turizmusért felelős politikai államtitkára tegnap. Mint ismert, a kormány 2004-ben háromszor csorbította meg az ágazati pénzeket: először 1,5 milliárdot vontak el a TC-ből – amely az idén 14,2 milliárd forintot tett ki –, majd a tényleges elvonás összege 2,9 milliárd forintra emelkedett.
A turizmus-vendéglátás ágazati párbeszédbizottság országos konferenciája szünetében az államtitkár elmondta: turisztikai fejlesztésekre 2004 és 2006 között összesen 28 milliárd forint áll rendelkezésre, amelyből az idén mintegy tízmilliárd forintot használnak fel. Pál Béla bejelentette: január elsején áll fel a Magyar Nemzeti Turisztikai Hivatal, amelyet a regionális fejlesztésért és felzárkóztatásért felelős tárca nélküli miniszter, Kolber István felügyel majd. Lapunk azon kérdésére, hogy ki lesz e hivatal vezetője, azt a választ adta: „Szakembert szánunk erre a posztra.” Az államtitkár elmondta azt is, hogy 2005-től a melegétkezési utalványok adómentes értékhatára az idei 6000 forintról 8000 forintra, a hidegétkezési utalványoké pedig 3200 forintról 4000 forintra nő. Niklai Ákos, a turizmus-vendéglátás ágazati párbeszédbizottság társelnöke felhívta a figyelmet arra, hogy az ágazatot érintő magas áfakulcs rontja a szektor versenyképességét, és csökkenti a keresletet.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.