Federer–Agassi: barátságos bemutató

Barátságos, vagy ahogy a teniszben inkább hívják, bemutató mérkőzésnek titulálhatjuk Roger Federer és Andre Agassi tegnapi találkozóját az ausztrál nemzetközi bajnokság férfi egyesének egyik negyeddöntőjében. A címvédő világelső minden megerőltetés nélkül múlta felül a négyszeres melbourne-i bajnok amerikait, aki néhány csodás megoldás mellett csak vergődött a „svájci retesz” szorításában. A nőknél Marija Sarapova vesztes pozícióból fordította meg a Szvetlana Kuznyecova elleni orosz rangadót, Serena Williams pedig kiütötte az első Grand Slam-sikerére még mindig hiába váró Amelie Mauresmót.

2005. 01. 26. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Férfi egyesben egy három nyert szettre menő, 1 óra 39 perces mérkőzésre nem sok szót érdemes vesztegetni. Most is csak azért tesszük, mert Roger Federer vívta Andre Agassival az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság negyeddöntőjében. A világelső s egyben címvédő svájci klasszis annyiban tisztelte a négyszeres melbourne-i győztes amerikai sztárt, hogy nem semmisítette meg, nem döngölte bele a Rod Laver Arena Rebound Ace típusú kemény pályájába, egyszerűen esélyt sem adott neki. Nem kevesebb, mint 22 foghatatlan adogatást és 46 nyerő ütést helyezett el a térfelén, hat lehetőségéből háromszor brékelte. Azt lehetett hinni, a hibáit (4 kettős és 31 ki nem kényszerített) csak azért követte el, hogy ne legyen annyira egyoldalú a meccs. Egyértelmű és folyamatos fölényét jól jelzi a három szett kísérteties hasonlósága: az első 35 perc alatt lett 6:3, a második 34 alatt 6:4, a befejező 30 alatt szintén 6:4.
Agassi néhány villanással jelezte kvalitásait, de nem volt ereje és elhivatottsága a keményebb ellenálláshoz. Nyilatkozata is ezt tükrözte: „Túl jó volt ma nekem Roger, lejátszott a pályáról, esélyem sem volt a győzelemre.” Federer úriemberként mondta: „Jól kezdtem, bejöttek az első adogatásaim, s ez megadta az alapot a többihez.” A címvédő svájci, aki eddigi négy mérkőzésén még játszmát sem vesztett, tavalyi döntőbeli riválisával, Marat Szafinnal fut össze a négy között. A 2004 előtt 2002-ben is finalista orosz nem sokat szenvedett Dominik Hrbatyval, másfél óra alatt elintézte a szlovákot. Nem akadt sok izgalom a tegnapi férfi negyeddöntőkön.
A nőknél is csak az egyiken, azon, amelyik orosz belharcot hozott. Wimbledon tavalyi győztese s egyben az év végén vb-t nyert Marija Sarapova csapott össze a múlt évben US Open-első Szvetlana Kuznyecovával. A hatalmas hőségben a nívó nem csapott az egekig, ám a több mint két és negyed órán át tartó küzdelem igen. Kuznyecova kezdett jobban és támadóbban, 49 perc alatt hozta az első szettet, ám utána Sarapova következett. A 18 éves csinos hölgy ránézésre a végkimerüléssel dacolt, mégis megnyerte a 2. játszmát, majd közel egyórás csatában a harmadikat is. A másik tegnapi női negyeddöntő sokkal simábban zajlott, Serena Williams 71 perc alatt végzett a combsérülés által hátráltatott Amelie Mauresmóval. A francia hölgy így már biztosan nem áll élre a világranglistán, s első Grand Slam-sikerére továbbra is várnia kell. A 2003-as győztes kisebbik Williams lány viszont még bízhat a melbourne-i duplázásban.

Eredmények. Negyeddöntők, férfi egyes: Federer (svájci, 1.)– Agassi (amerikai, 8.) 6:3, 6:4, 6:4, Szafin (orosz, 4.)–Hrbaty (szlovák, 20.) 6:2, 6:4, 6:2; női egyes: Sarapova (orosz, 4.)–Kuznyecova (orosz, 5.) 4:6, 6:2, 6:2, S. Williams (amerikai, 7.)–Mauresmo (francia, 2.) 6:2, 6:2.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.