Országszerte több halálos közlekedési baleset is történt tegnap a sűrű köd és a csúszóssá vált utak miatt. Csongrád megyében egymást érték az ütközések. Rövid időn belül két ember vesztette életét két különböző karambolban Szentes közelében. Meghalt annak a személygépkocsinak az egyik utasa, amely előzés közben a nagy ködben összeütközött egy szembejövő járművel a 451-es úton. Ugyanebben a térségben egy balesetnél a helyszínelő rendőröket észlelte túl későn egy autós. Félrerántotta a kormányt, s a jármű az árokba borult, a vezető meghalt.
Hódmezővásárhely felé tartó személyautó ütközött frontálisan egy kamionnal Szentesnél a 45-ös főúton. A személyautó sofőrjét a mentők súlyos sérülésekkel szállították kórházba, a kamion vezetője nem sérült meg.
Egy ember meghalt, egy súlyosan megsérült Zsámbék közelében, ahol egy személyautó ütközött öszsze egy teherautóval. A baleset oka az útviszonyokat figyelmen kívül hagyó vezetés volt.
Egy Suzuki Swift személygépkocsi az út szélén parkoló aszfaltozó járműnek csapódott az újpesti Tél utcában még hétfőn késő este. A sofőr a helyszínen életét vesztette, a másik embert súlyos, életveszélyes állapotban szállították kórházba.
Elgázolt egy gyalogost a Budapestről Miskolcra tartó gyorsvonat a mezőkövesdi vasúti átjáróban, a férfi azonnal meghalt. Ugyancsak életét vesztette az a sofőr, aki tegnap este autójával összeütközött a vonattal egy XXII. kerületi vasúti átjáróban. Az áldozat a fénysorompó piros jelzése ellenére hajtott a sínekre. Csepelen egy idős asszonyt ütött el egy személyautó. A 83 éves nő nem élte túl a balesetet. Az M9-es gyorsforgalmi úton gyalogost gázolt halálra egy kamion.
A hegyeshalmi határátkelő előtt tizenkét személyautó rohant egymásnak. Az úton keresztben álló kocsikban ketten könnyebben megsérültek. A műszaki mentés ideje alatt csak egy sávban volt megközelíthető a határátkelő a kilépő irányában.
Egy magyar meghalt, egy pedig súlyos sérüléseket szenvedett tegnap a csehországi Prága–Brünn autópályán – jelentette az MTI. Egy magyar rendszámú tehergépkocsi egyelőre ismeretlen okból belefutott a sorban várakozó utolsó két kamionba.
Ausztriában csaknem negyven gépkocsi ütközött össze a sűrű ködben egy autópályán. Húszan megsérültek, közülük hatan súlyosan.

Videón a látványos drogfogás