Janukovics az időre játszik

Székely Gergely
2005. 01. 19. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Semmi jóval nem kecsegteti ugyan Viktor Janukovicsot a legfelső bíróságon hétfőn megkezdett tárgyalás, amelytől az ukrán jogtudomány történetében példátlan mennyiségű, 621 kötetben és 233 videokazettán benyújtott panasza szerint az elnökválasztás megismételt második fordulója eredményének a megsemmisítését és új választás kiírását követeli. A bíróság ugyanis már a panaszok átvételekor alaposan megritkította a peranyagot. Tegnap a legfelső bíróság a hozzájuk benyújtott panaszok lényegi tételeit vizsgálta, amelyek Juscsenko képviselői szerint fölöttébb gyenge lábakon állnak.
Elemzők szerint a tárgyalás eddigi történései egyértelműen arra utalnak, hogy Janukovicsék az időhúzásra játszanak, szeretnék minél inkább elodázni Viktor Juscsenko péntekre tervezett beiktatását. Mindeközben a keleti és a déli régiókban folytatódnak a választás végeredményének megsemmisítését és Janukovics elnökké avatását követelő tiltakozó megmozdulások. Szaporodnak a sátortáborok is. Igaz ugyan, hogy Harkovban, Marupolban, Szimferopolban, Odeszszában mindössze két-három sátrat állítottak fel eddig Janukovics hívei, és a tiltakozó megmozdulásokban is legfeljebb százan vesznek részt, ellenben Doneck központjában esténként több ezren gyűlnek össze a Lenin téren, hogy neves földijüket, Viktor Janukovicsot éltessék.



Somogyi Ukrajnában.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.