A finanszírozási, szállítási és egészségügyi üzletág jó szereplésének köszönhetően a General Electric adózott eredménye 18 százalékkal nőtt a negyedik negyedévben. A társaság adózott eredménye 5,38 milliárd dollár volt, részvényenként 51 cent. (D. Z.)
*****
Nagyot esett a holland–dél-koreai LG. Philips LCD Co. adózott eredménye: 35 milliárd von (33,72 millió dollár) volt a negyedik negyedévben, 94 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbi 544 milliárd vonnál. A bevétel 1,93 billió vonra csökkent. (MTI–Eco)
*****
Az Infineon a visszaeső kereslet és a verseny kikényszerítette árengedmények miatt tegnap csökkenő bevételt és eredményt jósolt a mostani negyedévre. A társaság üzleti évének decemberrel zárult első negyedévéről 142 millió eurós adózott eredményt jelentett. Az üzemi eredménye 211 euró volt, 87 százalékkal több az előző negyedévinél. (MTI–Eco)
Menczer Tamás: Von der Leyen csinált egy költségvetést Ukrajnának!
