Elrendelte tegnap a Fővárosi Bíróság az ötvenegy esztendős, magyar–francia kettős állampolgárságú B. Vera kiadatási letartóztatását. Az asszonyt Franciaországban azzal gyanúsítják, hogy 2003 nyarán Szingapúrban megölte a férjét, a francia B. Philippe-et. A nőt európai elfogatóparancs alapján a budapesti rendőrök e hét közepén vették őrizetbe a magyar fővárosban – tudtuk meg Kormos Endrétől, a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) sajtóügyeletesétől. Az emberölés bűntettével gyanúsított B. Vera ügyében Magyarországra érkezett a párizsi fellebbviteli bíróság egyik bírója és a párizsi rendőr-főkapitányság több munkatársa, akik részt vettek a nő kihallgatásán.
B. Vera Franciaországban ment férjhez, majd ott honosították, s megkapta a francia állampolgárságot. A házaspár később Szingapúrba költözött. A bűncselekmény körülményeiről, annak módjáról, továbbá az elhunytról és a feltételezett elkövetőről a BRFK a francia társszervek kifejezett kérésére nem adhat felvilágosítást, mert az veszélyeztetné a nyomozás érdekeit – mondta a sajtóügyeletes.
Az eljárást Franciaországban folytatják le az asszony ellen. A BRFK az Országos Rendőr-főkapitányság Interpol Nemzeti Irodájának közreműködésével a párizsi fellebbviteli bíróság jogsegélykérelmében foglaltaknak megfelelően – az Európai Unió tagállamaival folytatott bűnügyi együttműködésről szóló törvény alapján – hajtotta végre az előírt nyomozási cselekményeket. A gyanúsított átadásának körülményeiről, illetve időpontjáról az Igazságügyi Minisztérium dönt.

Ezt a kvízt csak kevesen töltik ki hibátlanul – Ön felismeri, mi magyar találmány?