Árulkodó nyomok a horgosi házban

Eredményes volt a szakértők és nyomozók öt napon át tartó tüzetes vizsgálódása a horgosi családirtás színhelyén. A gyilkosok – bármennyire is profik voltak – hagytak elegendő nyomot, amelyen a nyomozás megindulhat – erősítették meg rendőrségi források. Egyelőre nincsenek Magyarországra vezető szálai az ügynek – nyilatkozta Berta László, az ORFK bűnügyi igazgatója a közszolgálati televíziónak.

MTI
2005. 02. 07. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lepecsételték szombaton a Szegedi út 21. alatt levő két házat, amelyben a lemészárolt hattagú Szalma család lakott. Elvonult a nagyobb részt Belgrádból idevezényelt szakértők serege, amely eddig szó szerint szünet nélkül, éjjel-nappal dolgozott, aprólékosan átvizsgálva minden négyzetcentimétert a helyiségekben és az udvaron egyaránt, feltérképezve minden látható és laikusnak láthatatlan nyomot.
A szerb sajtó – hivatalosan meg nem erősített értesülések alapján – rekonstruálta a történteket. Eszerint a két gyilkos, miután az egyik pisztollyal egy-egy lövéssel megölte a fiatalabb családfőt, feleségét és a két gyereket, a kisebbik házba ment, hogy segítsen az ott közben késsel lemészárolt idősebb Szalma házaspár tetemeinek elrejtésében egy kamrában.
A véres nyomok sok mindent elárultak a helyszínelőknek. Mindebből annyit hoztak nyilvánosságra, hogy a két gyilkos a bejárati ajtónál átöltözött, s véres ruháikat magukkal vitték. Egy kiszakított hajcsomóból az is kiderült, hogy csak az idősebb hölgy, Szalma Józsefné, Jolán tanúsított ellenállást. A késszúrások után a torkát is átvágták, közölte a vérfagyasztó részletektől sem tartózkodó Vecsernje Novoszti. A többi meggyilkoltnak nem volt ideje még menekülni sem, talán a fiú képez kivételt, aki viszont védtelen prédája volt a bérgyilkosnak. A vérengzést nappal, de legalábbis a kora esti órákban követték el, erről árulkodik az áldozatok ruházata, elhelyezkedésük a házban. Olyan adat egyelőre nincs, hogy lett volna szemtanúja az ismeretlenek érkezésének és távozásának. De ezt a tanú védelmében nem is hoznák nyilvánosságra. Megtalálták valamennyi kilőtt, 7,65-ös kaliberű golyó hüvelyét. A horgosiak szerint Szalmáék tarthattak valamitől, hiszen az utóbbi időkben még inkább zárkózottá váltak, s a gyerekeket sem engedték egyedül iskolába. Kocsival vitték és hozták őket.
A politikai napilapok, köztük a belgrádi Danasz és az újvidéki Dnevnik, azt emelik ki, hogy az ügyet Jovan Prijics, a szervezett bűnözéssel foglalkozó törvényszék „különleges főügyésze” vette át, ami ugyancsak arra utal, hogy nem etnikai indíttatású bűncselekményről van szó, s ezt a helyi médiumok is érezhető megkönnyebbüléssel hangsúlyozták. Nagy teret szenteltek a magyar és a szerb rendőrség együttműködésének is.
Horgoson két szomszédos családi házban február 1-jén találtak rá a magyar Szalma család hat tagjának holttestére, közöttük két gyermek tetemére. Az áldozatokat feltételezések szerint hat-hét nappal korábban gyilkolták meg.



Vizsgálódik a magyar rendőrség is. Egyelőre nincsenek Magyarországra vezető szálai az ügynek – mondta Berta László, az Országos Rendőr-főkapitányság bűnügyi igazgatója pénteken késő este a közszolgálati televízióban. Emlékezetes: Berta László aznap a magyar– szerb határon lévő Kelebián találkozott a szerbiai közbiztonsági szolgálat vezetőjével, és megegyeztek abban, hogy a két ország belügyi szervei együttműködnek a gyilkosság felderítésében. A megölt családfő, Szalma Nándor ellen néhány éve alkoholcsempészet miatt folyt eljárás, más esetről azonban nincs tudomás – fűzte hozzá Berta László.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.