Ellenfelekre várva

Munkatársunktól
2005. 02. 22. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bár a Vác a hét végén kiesett a KEK-ből, négy magyar csapat még mindig versenyben van az európai női kézilabdakupákban. A negyeddöntők mai bécsi sorsolása csupán hármuk számára tartogat izgalmakat, mert a Bajnokok Ligájában előre rögzített a menetrend. A Dunaferr az A csoport másodikjaként a B csoport győztesével, a dán Viborggal találkozik. A további párosítás a következő: Hypo (osztrák)–Ikast (dán), Elda Prestigio (spanyol)–Slagelse (dán), Kometal Skopje (macedón)–Krim Ljubljana (szlovén). Az első mérkőzéseket március 12–13-án, a visszavágókat egy héttel később játsszák.
Az EHF-kupában a Cornexi, az FTC és a Győr várja a folytatást. Mellettük a dán Gudme és Horsens, a francia Metz, a német HC Leipzig, valamint a román Zalau alkotja a negyeddöntő mezőnyét. Kiemelés híján bárki bárkivel összekerülhet.
A magyar kézilabda számára legfontosabb momentum azonban a júniusi férfi Európa-bajnoki selejtező sorsolása lesz.

Németh kerete. A Magyar Kézilabdaszövetség elnöksége tegnapi ülésén elfogadta Németh András szövetségi kapitány javaslatát a válogatott stábja és kerete összetételére. A másodedzői tisztet Zsiga Gyula tölti be, Langauf István lesz a technikai vezető, dr. Tállay András az orvos, Bába Mihály pedig a gyúró. A hangsúlyozottan nyitott keret a következő: Pálinger (Dunaferr), Sugár (Cornexi), Herr (Győr) – kapusok; Ferling, Kindl (Dunaferr), Vérten, Görbicz, Mehlmann, Borbás, Bódi (Győr), Kenyeres (Cornexi), Tóth T. (FTC), Szűcs, Madai (DVSC), Siti E. (FCK), Gaál (Hódmezővásárhely), Benyáts (Esbjerg), Hornyák (Vác), Nagy K. (Gudme) – mezőnyjátékosok.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.