Országjárás után országértékelés

Munkatársunktól
2005. 02. 16. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ma tartja szokásos évértékelő beszédét Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a budapesti Körcsarnokban. A volt kormányfő az elmúlt másfél hét során öt fórumon vett részt az ország öt különböző pontján, s ott szerzett tapasztalatait összegezve tárja javaslatait a közvélemény elé este hat órai kezdettel. (Az eseményt a Hír TV élő adásban közvetíti.)
Az országjárás helyszínein is tehettek fel kérdéseket az emberek írásban a pártelnöknek, a Fidesz honlapján keresztül pedig e-mailben, illetve sms-ben. Csaknem tízezer kérdés érkezett hétfő estig Orbán Viktor címére, amikor lezárták ezt a lehetőséget.
*
Mint azt Rogán Antal kampányfőnök elmondta, az összesítés során kiderült, húsz jellemző téma vetődött fel: a munka értéke, a falu jövője, a nők helyzete, Budapest, egészségünk, árak és létfenntartás, a nyugdíjak értéke, Európa és mi, tanulás és nevelés, a december 5-i népszavazás, gazdatüntetés, Nemzeti fejlesztési terv, államadósság, ügynökök és listák, adók, közvagyon, kis- és középvállalkozások esélyei, köztársaságielnök-választás, a kormány száz napja és a környezetvédelem. Rogán közölte: a Fidesz szavazást kezdeményez, hogy ezek közül kiválasszák az öt legfontosabbat. Sms-ben a 06-20/ 414-0000 telefonszámon vagy a Fidesz honlapján e-mailben vagy klikkeléssel mindenki voksolhat erről. (A témák beszámozva megtalálhatók a Fidesz honlapján, a www.fidesz.hu címen, és ezeket a sorszámokat kell elküldeni a megadott lehetőségekre.) A szavazást ma 11 órakor személyesen zárja le a pártelnök a Körcsarnokban, majd annak alapján a helyszínen folytatja a felkészülést az esti beszédére, amelyet a Hír TV élőben közvetít, és egyidejűleg nyomon követhető lesz a párt honlapján is. A ma esti rendezvény vendégeinek túlnyomó többségét a szervező Magyar Polgári Együttműködés Egyesület hívta meg, ám Orbán Viktor országjáró fórumainak több nézőjét is invitálták a körcsarnokbeli évértékelőre, ahol a pocsaji, miskolci, várpalotai, óbudai és esztergomi beszélgetésekről készült felvételeket is bemutatnak majd.



Gyurcsány visszhangozza Orbánt. Sok tekintetben az ország egész politikája az előző tizenöt évben korrekcióra szorul – fogalmazott Gyurcsány Ferenc tegnap a Magyar Rádióban. A riporteri kérdésre, miszerint tudatosan vetett-e fel parlamenti beszédében néhány olyan gondolatot, amely Orbán Viktor Fidesz-elnök országjárásáról már „ismerős”, Gyurcsány Ferenc azt válaszolta: ezek a gondolatok onnan ismerősek, hogy az ember tudja, milyen gondok vannak az országban.

Az SZDSZ-elnök is értékel. Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke tegnap közleményben tudatta, hogy „az állampolgárok által felvetett kérdésekre is válaszolni kíván” pénteki országértékelő beszédében. A pártelnököt e-mailben kérdezhetik az érdeklődők.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.