Bajban a turizmus
Miközben a nemzetközi turizmus 10 százalékos növekedést produkált tavaly, hazánkban folytatódott a negatív trend – mondta Lengyel Márton, a Magyar Turisztikai Egyesület elnöke a szervezet éves közgyűlésén szombaton. Hangsúlyozta: továbbra is csak kormányzati ígéret a turizmus stratégiája, a turizmustörvény megalkotása, a fejlesztési források bővítése, a működési feltételek javítása. (MTI)
Készülőben az adócsomag
Március elején kerülhet a kormány elé az akadálymentesítési adócsomag. Eszerint az adózók a 100 millió eurónál kisebb beruházásokhoz az adókedvezményt önadózás mellett vehetik igénybe, az évi 300 millió forintos mérlegfőösszeg és évi 600 milliós nettó árbevétel alatt elegendő lesz az egyszerűsített éves mérlegbeszámoló. Személygépkocsi használata esetén pedig az eddigi 3 forint/kilométer adómentes költségtérítést 6 forint/kilométerre emelheti a munkáltató. (MTI)
Keletre jönnek a németek
A Németországban működő vállalatok 2007 végéig 150 ezer munkahelyet telepítenek külföldre, ami megfelel az elmúlt évek gyakorlatának – mondta a német ipari és kereskedelmi kamara szóvivője. Az áttelepítendő munkahelyek 43 százalékát az Európai Unió új kelet-európai tagállamaiban hozzák létre, 37 százalékát pedig Kínába viszik. (MTI)

Az egyik legsikeresebb szavazás a Voks 2025 – itt vannak a pontos számok