Nem Semjén Zsolt magatartásában, hanem az SZDSZ kampányában lát kivetnivalót Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, ugyanis szerinte arra még nem volt példa, hogy egy olyan nehéz és bonyolult életet élő csoportot, mint a homoszexuálisok, politikai célokra használtak volna. A volt miniszterelnök erről a TV2 Mokka című műsorában beszélt a KDNP elnöke és a kisebbik kormánypárt vezetői között az utóbbi hetekben kirobbant nyilatkozatháború kapcsán. – Kemény mondatok, amelyeket Semjén Zsolt mondott, harcos mondatoknak is minősíthetjük őket, de a tartalmukban nem látok kivetnivalót – fogalmazott, hangsúlyozva: nem helyes, ha politikai pártok önös pártpolitikai célból szórakoznak, eszközként használják bármelyik kisebbségi csoportot, beleértve például a homoszexuálisokat. Úgy vélte, ha a homoszexuálisok úgy látják, képviselni kell az érdekeiket, akkor nyilván megteszik. – De egy politikai párt mért tűzi őket a zászlórúd végére, vagy miért írja föl ezt a zászlóra? – tette fel a kérdést Orbán. Emlékezetes, Semjén Zsolt az MKDSZ küldöttgyűlésén azt mondta: „Aki azt szeretné, hogy a tizenéves fia első szexuális tapasztalatait egy szakállas bácsitól szerezze, szavazzon nyugodtan az SZDSZ-re. Tegyen így az is, aki azt akarja, hogy gyermeke szájába az iskolában marihuánás cigarettát nyomjanak, aki azt szeretné látni, hogy gyermeke extrém szekták szeánszán veri magát a földhöz.”
A szabad demokraták tegnap közölték: megdöbbentek Orbán szavain. Kuncze Gábor SZDSZ-elnök úgy fogalmazott: „Aki, mint Orbán Viktor, nem talál kivetnivalót Semjén mondataiban, az nem méltó rá, hogy egy modern, demokratikus országban meghatározó politikai tisztséget töltsön be.”
– Biztos vagyok abban, hogy a Fidesz-elnök nem véletlenül mondta, amit mondott – fűzte hozzá Kuncze, aki „elvesztette reményét”, hogy Orbán valaha bocsánatot kér megjegyzéseiért, „legyenek azok bármilyen alpáriak, civilizálatlanok és sértők”, ezért Orbán Viktor nevében ő kér elnézést.
Terry Black Bűncselekményre készül? Bűncselekményt követ el és akár három évig tartó szabadságvesztéssel büntethető, aki adatokat hoz nyilvánosságra mások szexuális szokásairól – nyilatkozta Péterfalvi Attila. Az adatvédelmi biztos annak kapcsán közölte ezt, hogy Terry Black egy tévéműsorban kijelentette: ha Semjén Zsolt nem mond le parlamenti tisztségeiről, akkor közzéteszi a homoszexuális és pedofil politikusok névsorát. A szexuális szokások mellett szenzitív adat többek között minden olyan információ, amely a pártállást, a faji eredetet és az etnikai hovatartozást tünteti fel.