Ismét drágul az üzemanyag
Drágul az üzemanyag: holnap nulla órától a motorbenzin literenkénti fogyasztói árát öt, a gázolajét pedig hat forinttal emeli a Mol Rt. Az olajtársaság a lépést azzal indokolja, hogy az elmúlt hetekben ismét rekordszintet ért el az olaj ára a világpiacon, és ezt a tendenciát az üzemanyagárak is követték. Az 95-ös ólmozatlan benzin 244,5, a 95-ös keverék 247,5, a 98-as ólmozatlan benzin 253,5, a gázolaj pedig 240 forintba kerül majd literenként az új listaár szerint. (E. Cs.)
Félig üres szállodák
Január–februárban a bruttó szobaárbevétel és a vendégéjszakák száma növekedett az előző év első két hónapjához képest. A szállodák – átlagos – 41 százalékos szobakapacitás-kihasználtsága valamivel magasabb volt az előző év azonos időszakénál. (MTI)
Jövő héten nyit az Utazás kiállítás
Március 17–20. között rendezi meg a Hungexpo Rt. az Utazás turisztikai és a Karát ékszerkiállítást a Budapesti Vásárközpontban, amelyen hazánkkal együtt 46 ország 806 kiállítója mutatkozik be. Az Utazás kiállítás díszvendége Jordánia, illetve Békés megye lesz. (H. E.)
Bővít a T-Mobile
A budapesti hálózat mellett év végéig további harminchárom városra terjeszti ki a széles sávú EDGE mobil-adatátviteli lehetőséget a T-Mobile – közölte a cég. (P. G. I.)
Eltérő autóárak az EU-ban
Közelítenek az uniós autóárak az EU-ban – jelentette be tegnap az Európai Bizottság. Ennek ellenére az euróövezetben és különösen néhány típus esetén az árak még mindig jelentősen eltérnek. Az új autók fogyasztási adó nélküli ára Finnországban a legalacsonyabb és Németországban a legmagasabb. Az újonnan csatlakozott országokban általában olcsóbbak az autók. Az EU az 598 modell közül a legnagyobb árkülönbséget az Opel Astránál tapasztalta. (L. I.)

Szorcsik Viki metróbalhéba keveredett