Röviden

MN
2005. 03. 24. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ORTT elnapolta a menesztést
Elnapolta a Műsorszolgáltatási Alap igazgatójának menesztéséről szóló indítványt a médiahatóság, mert az ülésen nem lehetett jelen az ORTT elnöke. A Székely Gabriella elmozdításáról szóló javaslatot Wéber János, az MDF testületi tagja kezdeményezte. Ennek kapcsán Ladvánszky György (MSZP) javasolta, hogy Farkas István, a Duna TV MSZP-s kurátora töltse be a tisztséget. Ide kapcsolódik, hogy az ORTT ősszel dönthet az országos kereskedelmi televíziók két év múlva lejáró koncessziójának hosszabbításáról. (K. L.)

Figyelmeztető sztrájk a péti üzemben
Kétórás figyelmeztető sztrájkot tart a Péti Nitrogénművek Rt.- nél működő két szakszervezet ma hajnali két órától a bértárgyalások megszakadása miatt. Falussy Sándor, a Nitrogén Összefogás Szakszervezet elnöke az MTI-nek szerdán elmondta: a munkabeszüntetésre az ammóniaüzemben és a villamosenergia-ellátó részlegnél kerül sor. Indokolásként beszámolt arról, hogy a cég vezetése nem hajlandó érdemi tárgyalásokat folytatni a szakszervezetekkel a béremelésről. (MTI)

Már most kipukkadt a Podmaniczky-terv?
Kilenc év alatt 700 milliárd forintot költenének a főváros átalakítására – derült ki Budapest középtávú fejlesztési programja, az úgynevezett Podmaniczky-terv minapi városházi bemutatásán. Ikvai-Szabó Imre SZDSZ-es főpolgármester-helyettes az MTI-nek tegnap elmondta: azért lobbiznak, hogy a programot a kormány beépítse a második Nemzeti fejlesztési tervbe. Cselovszki Zoltán, a Fidesz az Új Budapest Központjának vezetője szerint a Podmaniczky-terv a párt Új Budapest-tervével ellentétben semmilyen új elképzelést nem tartalmaz, ráadásul nem az itt élők javaslataira épít, hanem eleve megmondaná: mi és hogyan épüljön a fővárosban. (MN)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.