Röviden

Munkatársainktól
2005. 03. 22. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Több stratégiai befektető is érdeklődik a túlnyomórészt állami tulajdonú műsorszóró, az Antenna Hungária (AH) Rt. többségi részvénycsomagja iránt, amelyet a közeljövőben privatizálnak – értesült a HVG. A cseh Èeské Radiokomunikace, a spanyol Retevisión SA és – egyes sajtóértesülések szerint – a francia Télédiffusion de France SA is kész ajánlatot tenni az AH Rt. részvényeire. (H. E.)

*****
A FreeSoft Rt. 239,68 millió forintért megvásárolta az Axis Számítástechnikai Kft. száz százalékát. A megállapodás szerint az eladók a vételár feléért FreeSoft-részvényeket vesznek. Az Axis Kft. az Axis-cégcsoport anyavállalata. A harmincmillió forint törzstőkéjű, székesfehérvári székhelyű társaság 2004. évi konszolidált árbevétele megközelítőleg 1,2 milliárd forint volt. (P. B.)

*****
A francia PSA Peugeot–Citroën 850 fős munkahelycsökkentést jelentett be brit üzemében, a Coventry melletti Rytonban. A cég az intézkedést a kisautó-piacon jelentkező erősödő versennyel indokolta, amely az üzemben gyártott Peugeot 206-osok értékesítését is érinti. A brit üzemben összesen 2800 dolgozót alkalmaznak. (MTI–Eco)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.