Januárban a nemzetgazdaságban a bruttó átlagkeresetek 27,7 százalékkal, a nettó átlagkeresetek pedig 24,3 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit – hozta nyilvánosságra honlapján a KSH tegnap. E szerint a versenyszférában a bruttó nominális átlagkereset hét százalékkal, a nettó átlagkereset 8,4 százalékkal emelkedett.
A költségvetés területén a bruttó átlagkereset 61,1 százalékkal, a nettó átlagkereset pedig 52,8 százalékkal nőtt. A teljes munkaidőben alkalmazottak bruttó átlagkeresete 2005. januárban 186 400 forint volt: ezen belül a vállalkozásoknál dolgozók átlagosan 136 600, a költségvetési szervezeteknél alkalmazásban állók 305 500 forintot kerestek, szemben a tavaly decemberi 184 505 forinttal. A kiugróan magas növekedést ugyanakkor az magyarázza, hogy a korábban decemberben is adható különjuttatás kifizetése 2005-től egységesen januárban történik a költségvetési intézményeknél, ezért az itt dolgozók 2005. januári keresetének növekedése több mint másfélszerese volt az egy évvel ezelőttinek. A nettó átlagkereset nemzetgazdasági szinten 116 600 forint volt januárban.
Ugyanakkor a több mint tízmilliós lakosú Magyarországon a legalább ötfős vállalkozásoknál és a költségvetési intézményeknél alkalmazásban állók száma a nemzetgazdaságban mindössze átlagosan 2,77 millió volt 2005 januárjában.

Elképesztő felelőtlenség: 30 gyereket szállított a részeg buszsofőr