Jóváhagyta az Inter-Európa Bank (IEB) Rt. igazgatósága, hogy a bank az Europool Befektetési Alapkezelő Rt.-ben fennálló közvetlen és közvetett részesedését adásvétel útján a meglévő 51 százalékról 100 százalékra növelje – jelentette be az IEB. Az Europool megvásárolni kívánt, 49 százalékos részvénycsomagja a Capital Pénzügyi Tanácsadó Rt. tulajdonában van. A társaság befektetési alapok és nyugdíjpénztárak vagyonának kezelésével, továbbá befektetési tanácsadással foglalkozik.
Az Europool alaptőkéje 2004 végén az IEB 2004. évi jelentése szerint 300 millió forint, saját tőkéje 308 millió volt, s a bankcsoport tulajdonában lévő, 51 százalékos pakettből 46 százalékot az Inter-Európa Bank Consulting Kft., öt százalékot pedig az IEB birtokolt.
Az Europool Rt. a jelentés szerint 2004-ben 5,7 millió forint adózott nyereséget ért el, ami 24 százalékkal kisebb az előző évinél.

Egyre nagyobb bajban van Ruszin-Szendi Romulusz, akár tíz évet is kaphat