„A magyar családok nem lehetnek újra kiszolgáltatottak”

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar Nemzet

A fenyegetések ellenére, a Fidesz kéri a kormányt, hogy tegyen meg mindent a rezsicsökkentés megvédéséért.

TK
2013. 10. 10. 16:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közigazgatási tárca parlamenti államtitkára szerint a kormány hathatós és fontos döntéseket hozott az elmúlt három évben a fiatalok Magyarországon tartása érdekében. Rétvári Bence erről a Gyere Haza Alapítvány által rendezett Return ticket – A külföldről hazatérők lehetőségei című konferencián beszélt csütörtökön a fővárosban.

A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára hangsúlyozta, olyan fiatalok hívták életre az alapítványt és a mozgalmat, akik nemcsak arról vannak meggyőződve, hogy nem külföldön szeretnének boldogulni, hanem arról is, hogy másokat is meg tudnak győzni álláspontjuk helyességéről. Érzelmi, racionális és anyagi szempontokat egyaránt fel lehet hozni az itthoni boldogulás mellett – mondta.

Magyarországon a biztonság, az állam stabilitása mellett a szabadság is teljes mértékű, és nem jellemző a társadalom elöregedése sem olyan mértékben, mint egyes nyugati országokban. Mint mondta, a kormány az elmúlt három évben nem azt a politikát folytatta, amit Gyurcsány Ferenc képviselt, hogy „el lehet innen menni”, hanem hathatós és jelentős anyagi ráfordításokkal járó döntéseket hozott a fiatalok itthon tartása érdekében.

Az ugyanakkor jó az országnak, ha a fiatalok külföldön tanulmányokat folytatnak, nyelvet tanulnak, tapasztalatot szereznek. Az a lényeg, hogy a megszerzett tudással visszatérjenek – jelentette ki, hangsúlyozva, a kormánynak feladata az is, hogy visszatérésük érdekében rugalmas feltételeket teremtsen.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.