Abortuszturizmusra buzdítanak

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar Nemzet

A Norvég Alap is támogató, a partnerek között van az Ökotárs és a Soros-féle Patent.

Vass-Gabay Dorka
2015. 02. 05. 4:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mint arról többször beszámoltunk, a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) jelentése az Ökotárs által irányított norvég civil támogatásoknál 63 projektből 61-nél tárt föl szabálytalanságot. Megállapították: a norvég pénzek jelentős része – a pályázatok pontszámainak utólagos módosításával – az Ökotárs által vezetett lebonyolító konzorciumhoz és egyes ellenzéki pártokhoz köthető szervezeteknél landolt. A Kehi szerint egyes témákban az Ökotárs még a norvégokat is átverte. Az ügyben jelenleg is büntetőeljárás folyik. A Patent Egyesületet (Patriarchátust Ellenzők Társasága) pedig az az Open Society Foundation nevű nonprofit szervezet is dotálja, amelyet Soros György alapított. A Fiatal Képzőművészek Stúdiója Egyesületet az Emberi Erőforrások Minisztériuma is támogatja. A tárca lapunkkal közölte: nincs tudomásuk az egyesület ezen szerepvállalásáról, erre a tevékenységre nem adtak támogatást.

Ismeretes: Magyarországon a terhesség 12. hetéig igényelhető a megszakítása, amit állami intézményben, műtétileg végeznek el. A terhességet orvosnak kell megállapítania, és az abortusz előtt kötelező részt venni egy kétlépcsős tanácsadáson, ennek fordulói közt három napnak kell eltelnie. A Családvédelmi Szolgálatot a várandósságról kiadott orvosi igazolással kell felkeresni. A művi terhességmegszakítás költsége kedvezmények nélkül 29 710 forint, ez szociális indokkal csökkenthető. A honlap készítői nehezményezik, hogy a 12 hetes határidővel hazánkban korlátozzák a nők jogait, de elismerik, a magyar jogszabály megegyezik a legtöbb európai államéval.

Mórucz Lajosné, a Gólyahír Egyesület vezetője elfogadhatatlannak tartja, hogy egy jogvédő szervezet a magzat megölése mellett kardoskodjék. – Egyfelől nem igaz, hogy Magyarországon korlátozzák a terhességmegszakítást. Ennek felső határa pedig azért a 12. hét, mert utána már végtagjai, belső szervei vannak egy magzatnak, vagyis egy kis emberről beszélünk. Másfelől rengeteg olyan család van, amely örökbefogadás mellett dönt, mert nekik nem lehet saját gyermekük. A nálunk örökbe adók 10 százaléka már a szülés előtt lemond a gyermekéről, de nem az abortuszt választja. És szép számmal akad olyan kismama is, aki a várandósság alatt meggondolja magát, és maga neveli fel a babát – mondja. Hozzáteszi: inkább ezt a lehetőséget kellene tudatosítani azokban a nőkben, akik nem tervezték a terhességet.

A honlapon egyébként leírják, miért nem lehet senkit arra kötelezni, hogy abortusz helyett megszülje és örökbe adja a gyermeket: „Azért, amiért nem fognak le valakit és veszik ki a veséjét, annak ellenére sem, hogy folyamatosan szervdonorhiány van Európában.”

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.