Kaposfüred és Somogyaszaló közötti útszakaszon a délutáni órákban a 67-es számú főúton a 46-os és a 48-as kilométerszelvény közötti szakaszon az útburkolat szélei nem láthatóak, a forgalom rendőri irányítás mellett váltakozó irányban félpályán halad. Marcali külterületén, a 68-as elkerülő úton ugyancsak a délutáni órákban egy személyautó megcsúszott egy hóátfúváson és az árokba csapódott. A jármű vezetője nem sérült meg, az autó azonban jelentős mértékben roncsolódott.
A hatóságok azt kérik, hogy aki teheti, ne induljon útnak.
Fonyódnál 100, Siófoknál 80-90 kilométer/órás széllökéseket mértek.
Az ország nagy részén csapadékmentes az idő, csak Lenti és Kápolnásnyék környékén, valamint a Nyírségben és Debrecen térségében esik vagy szállingózik a hó – közölte az Útinform a honlapján vasárnap délben. Az autópályák és főutak a Dunántúlon, valamint a keleti határ mentén vizesek, nedvesek, máshol szárazak. Mátészalka térségében latyakos szakaszokra is számítani lehet. Az alsóbbrendű utak a Dunántúlon Sárvár és Szekszárd közelében, Zala és Somogy megye nagy részén hókásásak, jégbordásak, latyakosak, vagy a letaposott hótól síkosak. A keleti országrészben Vásárosnamény térségében havasak a mellékutak. Országszerte jók a látási viszonyok, elszórtan párás a levegő.
A Dunántúlon, a középső országrészben és a Duna–Tisza közén közepes erősségű vagy erős szél fúj. Viharos szelet jeleztek Szombathely, Vasvár és Tárnok térségében, valamint az M7-es autópálya eszteregnyei szakaszáról.
„Arra számítunk, hogy a szél ereje majd csak az esti óráktól fog csillapodni, ezért a dél-dunántúli, illetve a veszprémi térségben várhatóan folyamatosan fogunk dolgozni a kisebb-nagyobb hófúvások eltakarításán. Ahogy az előrejelzésekben is lehet látni, a hajnali órákban erős mínuszok várhatók, úgyhogy síkosságmentesítést is kell majd végeznünk várhatóan a holnapi nap folyamán is” – mondta Hír TV-nek Pécsi Norbert Sándor, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. kommunikációs osztályvezetője.
















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!