Lenor öblítős dobozokban és sárga szemeteszsákokban áll a nagykőrösi baloldal 1956-tól napjainkig tartó történelme. Kézzel írott kockás füzetek, géppel írott jegyzőkönyvek és feljegyzések, Budapestről, „a Párttól” leküldött választási segédanyagok, analóg fényképek, cirill betűs felirattal ellátott filmtekercsek, plakátok, összefirkált szóróanyagok, gyanús névjegyzékek, bontatlan levelek, őstermelői igazolványok, kórházi zárójelentések.
Mindez úgy derült ki, hogy a nagykőrösi MSZP-nek is helyet adó irodaház egyik helyisége után a párt itteni szervezte nem fizette a bérleti díjat, és a bérbeadó Köva-Kom Nonprofit Zrt. számításai szerint több mint félmillió forintos adósságot halmozott fel ezzel. A szocialisták arra hivatkoztak, hogy ők ezt a helyiséget nem használják, máshova költöztek. Az önkormányzati vagyonkezelő megpróbálta a szegfűsöket rávenni arra, hogy ha ez valóban így van, akkor vigyék el csomagjukat. A párt megyei szervezete kétszer is kapott írásbeli felszólítást, amelyet egyébként át is vett, de a tetemes mennyiségű iratköteghez ezután sem nyúlt senki.
László Ferenc, a helyi MSZP-szervezet elnöke lapunknak elmondta: ők azt a szóbeli ígéretet kapták a vagyonkezelőtől, hogy az új bérlő érkezéséig ottmarad a „hagyaték”. László lapunknak állítja: nem tudja, mi van a csomagban, soha nem is nézte át. Arra hivatkozott, hogy a rendszerváltáskor ő még csak 15 éves volt.
Biztos benne azonban, hogy az MSZMP jogutódja törvényszerűen járt el az iratokkal a rendszerváltás idején. A baloldali önkormányzati képviselő úgy látja, hogy a kormánypárti városvezetés bosszúból kezdett csepegtetni az anyagból.
„Az Ítélőtábla ugyanis elutasította a nagykőrösi Fidesz-frakció követelését, amelyben 5,6 milliós nem vagyoni kártérítést követeltek, e helyett kell milliós perköltséget fizetniük” – mondja. Szerinte nem csoda, ha ott MSZMP-s iratok vannak, az lenne meglepő, ha más pártok anyagaival találkoznának. Állítja, hogy a nagykőrösiek is furcsállják, hogy miért kutakodik az önkormányzat 30-40 éves papírok között.