Az elővásárlási jog pikantériája egyébként az, hogy a Blikknek 2013 végén azt mondta a házaspár, nem tervezik az ingatlan megvásárlását. – Tíz éve vagyok bérlő, de soha nem az érdekelt, hogy kitől, hanem hogy mit bérlek – mondta a lapnak Vajna. Ehhez képest 2014 elején bejegyezték a jogukat a tulajdoni lapra. A határozat szerint a kormánybiztos cége 2018 júliusáig szerezheti meg a luxusvillát, vagyis eddig kellene elintézni, hogy a NAV-végrehajtást töröljék az ingatlanról.
Ugyanakkor várhatóan nem zárul le gyorsan az adóhivatal és Gattyán György között 2012 óta húzódó adójogi vita. Ez azzal kezdődött, hogy a NAV megszállta az üzletember érdekeltségébe tartozó Docler-csoportot. A gyanú szerint ugyanis az internetes felnőtt-tartalom-szolgáltatás után az adót nem a portugál költségvetésbe fizette be az egyik társaság. Az ugyanis bérbe adta egy Lalib nevű portugál társaságnak az erotikus honlap „know-how”-ját.
A NAV ebből azt a következtetést vonta le, hogy a két cég közötti megállapodás célja a magyar adójogszabályok kijátszása volt. A valós döntéseket pedig a háttérben továbbra is Gattyán hozta meg. Az adóhivatal ezért csillagászati adókülönbözetet rótt ki, valamint zár alá vette a cégcsoport vagyonát. Az ügyben továbbra is ismeretlen tettes ellen folyik a csaknem öt éve zajló nyomozás.

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!