Drogos szülők által használt kábítószer miatt halt meg a baba

A Csongrád-Csanád Megyei Főügyészség majd' három éves nyomozati eljárás után idén november 2-án emelt vádat egy pár ellen, akiknek a drogozása miatt, kábítószer okozta légzésleállás következtében meghalt az öt hónapos csecsemőjük. A Magyar Nemzet információi szerint a cumisüvegből és az anya kezéről került amfetamin a gyermek szervezetébe. Az apát körözi a rendőrség, ő a felelősségre vonás elől külföldre szökött.

Végh Attila
2020. 11. 04. 9:55
Amfetamin nyomait keresik a helyszínelők
Forrás: police.hu
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
Fotó: Police.hu

Az orvosi szakvélemény nem okozott meglepetést a nyomozóknak, mert a hotelszoba átkutatása során a bűnügyi helyszínelők megtalálták a kábítószert, ami az anya és az apa véréből is kimutatható volt. Mivel a szülők azt állították, hogy nem adtak drogot a babának, a nyomozás során felmerült a kérdés, hogyan juthatott egy ekkora gyermek szervezetébe amfetamin. Azt kizárták, hogy a baba saját maga el tudott volna venni egy morzsányit is a por alakú amfetaminból, úgyhogy más módon került hozzá a drog. A Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi osztályának nyomozói a bűnügyi technikusok által rögzített nyomok alapján arra jutottak, hogy a pár a drogozás utáni etetés során vitt véletlenül kábítószert a baba cumisüvegére, illetve magába a tápszeroldatba is a keverésnél. Ezután az anya az újabb drogozás után nem mosta meg a kezét, így nyúlt bele a gyermek szájüregébe, ezen az úton került a baba gyomrába a második adag drog. Egy felnőttnek ekkora mennyiségű kábítószertől nem lehetett volna baja, ám egy öt hónapos csecsemőnek ez is sok volt.

Fotó: Police.hu

A főügyészség a nőt gondatlanságból elkövetett emberölés vétségével, valamint a kábítószer birtoklásának vétségével vádolta meg. A vádlott élettársának is ezért kell majd felelnie a bíróság elől, a férfi azonban jelenleg ismeretlen helyen tartózkodik, a rendőrség elrendelte nemzetközi körözését.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.