Gulyás Krisztián ügyvéd ehhez hozzátette: Dér Csaba nekem is sokszor említette, hogy olvasta Vetula László lányának a tanúvallomását, amiből kiderül, hogy az elhunyt nem igazán törődött a lányával.
Vivien az apjáról alig tudott valamit, azt tudta, hogy jó életszínvonalon él és rengeteget járt külföldre, hogy tőzsdével, autókereskedéssel foglalkozott és ingatlanokkal kereskedett. Amikor lelőtték Vetula Lászlót, a lányát a nevelőapja hívta fel a hírrel.
A vád szerint Vetula László és Dér Csaba 2018. szeptember 19-én találkozott a Pólus Center mögötti füves részen, a Szilas-pataknál. Amikor Vetula meg akarta kóstolni a megrendelt 11 kiló kokaint, Dér negyven centiméterről tarkón lőtte, a holttestet pedig a Szilas-patakba húzta.
– Nyilván biológiai édesapám, nagy kötődésem nem volt hozzá. Amikor szükségem lett volna rá, nem állt mellettem, annyira nem rendített meg, őszinte leszek. Nincs miért megrendítsen.
– mondta a történtekre reagálva Vivien, aki először Gulyás Krisztiántól, majd a Riasztás riporterétől hallotta, hogy Dér segíteni akar rajta anyagilag.
– Meghatódtam, megmondom őszintén. Elég lelkis típus vagyok. Nem is csak az anyagi részét nézni a dolognak, hanem, hogy valakitől önzetlenül kapok felajánlást, segítséget. Nekem ez iszonyatosan jól esett – fejtette ki Vivien.
A csantavéri férfi családi előélete nagyban hasonlít Vivienéhez. Az apja verte az anyját, rettegésben tartotta a családját. Dér 19 éves testvérét megölték, az anyja nem sokkal később öngyilkos lett.
Dér Csaba komolyan gondolta, hogy segít. Egy szép összeget már át is utaltatott Viviennek.
– Nekem ez most hatalmas segítség volt, amit szeretnék neki megköszönni. Remélem, majd személyesen is lesz rálehetőségem. Hálával kell tartoznom neki, mert már most többet segített, mint édesapám bármikor. [...] – Cukorbeteg is vagyok, ebből nagyon sok betegségem… sajnos szövődménye van már. Nyilván elsősorban az egészségemre fogom költeni, albérletben is lakom, erre is szeretnék fordítani, és volt sok adósságom is. A nagy részét már tudtam rendezni belőle.
Dér Csaba büntetőpere március elején folytatódik a Fővárosi Törvényszéken. A Riasztás ma esti adásából pedig azt is megtudhatják, mennyi pénzt kapott Vivien eddig.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!