időjárás 3°C Nándor 2021. October 19.
logo

Simicskó István: Jászapáti méltó helye lesz a honvédelmi sportközpontnak

Csekő Imre
2021.05.20. 15:09
Simicskó István: Jászapáti méltó helye lesz a honvédelmi sportközpontnak

A kormány terve szerint minden járásban létesítenek honvédelmi sportközpontot. Csütörtökön az egyik leendő helyszínen, Jászapátiban tartott sajtótájékoztatót Pócs János, a térség országgyűlési képviselője és Simicskó István, a Honvédelmi Sportszövetség elnöke, aki elmondta: a sport lehetőséget ad, hogy erősítsük fiataljaink fizikai, lelki és szellemi képességeit.

Jászapáti méltó helye lesz a kormány szándékai szerint az ország minden járásában megépülő honvédelmi sportközpontok egyikének – jelentette be Simicskó István, a Honvédelmi Sportszövetség elnöke csütörtökön a beruházás tervezett helyszínén. A politikus kiemelte, hogy

öt településen – Újfehértón, Balassagyarmaton, Szarvason, Baján és Szigetváron – már tart az építkezés, és az ősz folyamán remélhetően több létesítményt át is adnak.

– Az a célunk, hogy a fiatalok számára lehetőséget biztosítsunk, hogy aki a sportlövészet, a technikai vagy küzdősportok világa iránt érdeklődik, az kulturált, szervezett és fegyelmezett körülmények között űzhesse ezeket a honvédelmi sportközpontokban – mondta a program kapcsán lapunknak Simicskó István, és hozzátette: a hazaszeretetre való nevelésre is lehetőség nyílik majd ezekben az intézményekben.

– Erősítenünk kell a fiataljaink fizikai, lelki, szellemi képességeit, és a sport által erre lehetőség nyílik – fejtette ki a politikus, aki szerint a honvédelem nemzeti ügy, és a honvédségnek is feladata nyitni a fiatalok felé, hogy megnyerje őket a hivatásnak.

– Nem ez ugyanakkor a honvédelmi sportközpontok alapvető célja, hanem, hogy a hazájukat szerető fiatalok fejleszteni tudják a védelmi képességeiket – hangsúlyozta Simicskó István.

Simicskó István (balra) és Pócs János Jászapátiban a leendő honvédelmi sportközpont helyszínén.
Fotó: KDNP

Pócs János, a térség országgyűlési képviselője arról beszélt lapunknak, hogy kiváló helyszínt találtak a sportközpontnak Jászapátiban. – Városunk dinamikusan fejlődik, szerencsére ma már sok munkahely van, adott az emberek megélhetése – fejtette ki a fideszes politikus, és hozzátette: – a lakosság elvárása már nem csak az, hogy munkát szeretnének, hiszen hazánkban aki dolgozni szeretne, talál állást magának. Egyre fontosabbá válik az, hogy egy városban van-e kultúra és sportolási lehetőség – vélekedett a Pócs János.

A képviselő elmondta, hogy hamarosan átadnak egy a kormány támogatásával megvalósuló 200 millió forintos csúszdaparkot a helyi termálfürdőben.

– Most pedig nyílik egy új lehetőség azoknak, akik szeretnék megismerni a sportlövészetet. Városunk fejlesztése az ilyen beruházások révén lehet teljes. Van munkahely, van kultúra, van sport – fogalmazott Pócs János.

Ezek is érdekelhetik

Az amerikaiak szóhoz sem jutnak Kína hiperszonikus rakétája láttán

vg.hu

Miért gyilkolták meg a brit konzervatív képviselőt?

magyarnemzet.hu

Márki-Zay Péter lemondását kéri polgármesteri posztjáról a Fidesz hódmezővásárhelyi szervezete

magyarnemzet.hu

Több százan vetkőztek meztelenre az izraeli sivatagban - galéria

origo.hu

Márki-Zay, a faló

magyarnemzet.hu

Az amerikaiak szóhoz sem jutnak Kína hiperszonikus rakétája láttán

vg.hu

Két magyar nőt is csodáltak hétfőn Japánban + videó

magyarnemzet.hu

Két magyar nőt is csodáltak hétfőn Japánban + videó

magyarnemzet.hu

Sydney-be ma visszatért az élet

travelo.hu

"Elég szörnyű volt" - Alex édesapja hazahozhatta a kisfia maradványait

ripost.hu

Több százan vetkőztek meztelenre az izraeli sivatagban - galéria

origo.hu

Zsúfolt vonaton erőszakolt meg egy nőt Amerikában

origo.hu

"Elég szörnyű volt" - Alex édesapja hazahozhatta a kisfia maradványait

ripost.hu

Márki-Zay Péter lemondását kéri polgármesteri posztjáról a Fidesz hódmezővásárhelyi szervezete

magyarnemzet.hu

Dúró Dóra: Márki-Zay Péter jobboldalinak hazudja magát

magyarnemzet.hu

Sydney-be ma visszatért az élet

travelo.hu

Tízezer EU-s munkavállalóval építtetné fel a metaverzumot a Facebook

vg.hu

Dúró Dóra: Márki-Zay Péter jobboldalinak hazudja magát

magyarnemzet.hu

Tízezer EU-s munkavállalóval építtetné fel a metaverzumot a Facebook

vg.hu

Márki-Zay, a faló

magyarnemzet.hu

Körözési Toplista

hirtv.hu

Zsúfolt vonaton erőszakolt meg egy nőt Amerikában

origo.hu

Körözési Toplista

hirtv.hu

Miért gyilkolták meg a brit konzervatív képviselőt?

magyarnemzet.hu