Október végén, november elején a hat együttműködő ellenzéki párt közös listája a teljes, választókorú népességen belül egy százalékponttal vezet a Fidesz–KDNP előtt: az ellenzék 39, a kormánypárt pedig 38 százalékon áll – derült ki az IDEA Intézet friss kutatásából.
Két héttel Márki-Zay győzelme előtt még Dobrevet látták befutónak, most ellenzéki előnyt mértek
A Böcskei Balázs vezette IDEA Intézet szerint a teljes népességen belül vezet az ellenzék a Fidesszel szemben. Egy hónapja ugyanezt mondták Dobrev Kláráról Márki-Zay Péterrel szemben – olvasható a Mandiner cikkében.

Márki-Zayt csak a harmadik helyre mérték
Árnyalja azonban a képet, ha megnézzük, hogyan vélekedett a Böcskei Balázs vezette közvélemény-kutató cég október elején, tíz nappal Márki-Zay Péter előválasztási győzelme előtt – olvasható a Mandiner cikkében.
Egy október 7-én ismertetett felmérésben – amelyet az IDEA a Záveczcel közösen készített, utóbbi szervezte a kutatás lebonyolítását, Böcskeiék az adatok elemzését végezték el – ugyanis azt állapították meg, hogy az ellenzéki szavazók az összes ellenzéki szavazó, valamint az aktív bizonytalanok és titkolózók közös csoportjának egyharmada szerint Dobrev Klára tudná leginkább legyőzni Orbán Viktort. Tőle 7 százalékponttal lemaradva Karácsony Gergely a második, míg Márki-Zay Péterről a vizsgált sokaság 24 százaléka gondolja, hogy le tudná győzni Orbán Viktort – írja az oldal.
Az ellenzéki szavazók, valamint a választáson részt venni kívánó ismeretlen preferenciájúak 46 százaléka, azaz relatív többsége úgy gondolta – legalábbis a felmérés szerint –, hogy a három jelölt közül Dobrev Klára tudna a legjobban kormányozni.
Dobrevtől jelentősen lemaradva Márki-Zay Péter következett 22 százalékkal.
Ehhez képest a közelmúlt ismert: az október 10–17. között megrendezett miniszterelnök-jelölti választáson, a második fordulóban, a hódmezővásárhelyi polgármester a nagyvárosok ellenzéki szavazóinak segítségével valósággal kiütötte a DK jelöltjét, 56:44 arányban győzött – következtet cikkében a Mandiner.
Tanácsadói szálak
A Dobrev Klárát győztesnek kihozó kutatáshoz ( illetve a DK-s politikust győztesnek beállító elemzéshez, amelyet az IDEA végzett) nem árt tudni azt sem, hogy az intézetet vezető Böcskei fővárosi tanácsadóként formálisan Gy. Németh Erzsébet DK-s politikus hivatalának dolgozik.
A Mandiner információi szerint „az elemző társadalmi kapcsolatokért felelős önkormányzati főtanácsadóként tevékenykedik, havi 700 000 forintos illetményért a Humán Területek Főpolgármester-helyettesi Irodájánál (itt dolgozik kulturális tanácsadóként egyébként Kálmán Olga is havi 1 millió forintért)”.
A Magyar Nemzet korábbi cikkében írt Böcskei Balázsról, aki akkor azzal került be a hírekbe, hogy
azt próbálta megmagyarázni az ATV-ben, hogy a DK nem kampányolt a keleti vakcinák ellen.
Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy az IDEA mostani kutatásában a biztos pártválasztóknál már Fidesz-előnyt mér – írják.
Ezek után mindenki eldöntheti, megbízhatónak tartja-e ezeket a felméréseket.
Az eredeti cikk ITT olvasható.
Borítókép: Böcskei Balázs (Fotó: Youtube.com/ATV Magyarország)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Bevetik a honvédséget a vírus ellen
Katonáinkkal, csakúgy, mint a tavalyi árvíz idején, most is készen állunk, és segítünk, ahol kell – írta Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter.

Drogkereskedelemre is használják a deepfake technológiát + videó
A veszély az ajtón kopogtat, nem könnyű felismerni az átverést.

Ezekkel a tudatalatti technikákkal népszerűsítenék a drogokat
Súlyos következményei lehetnek a kábítószer legalizációját elősegítő propagandának.

„Erre vagy büszke, Peti?” – Menczer Tamás keményen nekiment Magyar Péternek
Magyar Péter kilenc hónapja az Ötkertben alakított.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Új fejlemények derültek ki a Skóciában meghalt magyar ikerpár ügyében

Botrány Magyar Péter körmendi fórumán: a Tisza Párt elnöke szerint a szólásszabadság csak neki jár, a kritikusai hallgassanak

Megoldódott a rejtély: 3 hónapos csecsemő tűnt el, kiderült, hol volt

Hatályba lépett a NAV rendelete: véget ér Magyarországon egy korszak – jön a búcsú a papír alapú nyugtáktól

Szoboszlaiék ezt nem úszhatták meg, a Liverpool edzője a csapatra borította az asztalt

Teljesen átverték a magyarokat: mindenkit figyelmeztetett Karikó Katalin

Nagy Ervin vérlázító arroganciája okozhatja Magyar Péter vesztét

Szexuális teljesítményfokozók végezhettek a sportlegendával

A Liverpool súlyos árat fizet, így alakulhat Szoboszlai Dominikék jövője

Szívszorító fotó kering a neten: Ezt az eltűnt kétéves kislányt keresik nagy erőkkel

Elfogyott az oroszok türelme, lebuktatták Ukrajnát

Feljelentették Hadházy Ákosékat gyülekezési joggal való visszaélés gyanúja miatt
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Bevetik a honvédséget a vírus ellen
Katonáinkkal, csakúgy, mint a tavalyi árvíz idején, most is készen állunk, és segítünk, ahol kell – írta Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter.

Drogkereskedelemre is használják a deepfake technológiát + videó
A veszély az ajtón kopogtat, nem könnyű felismerni az átverést.

Ezekkel a tudatalatti technikákkal népszerűsítenék a drogokat
Súlyos következményei lehetnek a kábítószer legalizációját elősegítő propagandának.

„Erre vagy büszke, Peti?” – Menczer Tamás keményen nekiment Magyar Péternek
Magyar Péter kilenc hónapja az Ötkertben alakított.