„Valójában egy fél ciklus is elég volt ahhoz, hogy mesés gazdagságra tegyenek szert az újpesti DK-sok. Miután a közbeszerzésekkel bezárólag az összes pénzügyi jogkört a gazdasági alpolgármester, Trippon Norbert hatáskörébe rendelt a képviselő testület balliberális többsége, villámgyorsan építette a DK polgármesterjelöltje saját, és a Gyurcsány-emberek vagyonát” – írja a Pesti Srácok.
Déri Tibor először a Momentumból átlépett a DK-ba, majd 2022-ben, egészen szokatlan módon a ciklus közepén bejelentette, nem indul többet a polgármesteri székért, tette mindezt egy hónappal luxuslakásának megvásárlását követően.
Trippon azonban még ennyit sem várt: az Origó információi szerint már 2020-ban egy kétszázmilliós villával bővült a gazdasági alpolgármester vagyona, amelyet aztán egy nagyságrendileg ezermilliós felújítás követett. Adódik a kérdés, hogy vajon ilyen jól fizet-e az alpolgármesteri pozíció?