Benyújtották a kormánypártok a gyülekezési jogról szóló 2018. évi LV. törvénynek a gyermekek védelmével összefüggő, valamint az ehhez kapcsolódó törvények módosításáról szóló javaslatot.
Az Országgyűlés oldalán megtalálható leirat szerint
a törvény a gyülekezési jogról szóló törvényt egészíti ki azzal, hogy tilos az olyan gyűlés megtartása, amely a gyermekek védelméről szóló törvényben meghatározott tilalmat sért.
Miként az előterjesztők fogalmaztak, a gyermekek védelme egyúttal szükségessé teszi, hogy a jogalkotó arról is határozzon, hogy tilalmazott annak a magatartása is, aki a gyülekezési hatóságot félrevezetve tiltott gyűlést tart meg, illetve ilyen gyűlésen – a rendőrségnek a gyűlés helyszínen megtett, a gyűlés tilalmazott jellegéről való kifejezett tájékoztatása ellenére – részt vesz.
Mint olvasható,
a visszaélések elkerülése érdekében e magatartásokat a módosítás szabálysértéssé minősíti azzal, hogy a szabálysértésért pénzbírság szabható ki az elkövetővel szemben, amelyet adók módjára behajtandó köztartozásként kell végrehajtani, az így befolyt összeget pedig a gyermekvédelem céljaira kell fordítani.
A törvénymódosító javaslatot az igazságügyi bizottság hétfőn tárgyalja.
Orbán: Már nem kell bajlódni az előkészületekkel
Emlékezetes, Orbán Viktor miniszterelnök évértékelőjében jelezte, hogy
a Pride szervezői ne bajlódjanak az idei felvonulás előkészítésével,
mert kidobott pénz, és idő.