Karácsony utcára vinné a dolgozókat, demonstrációs és sztrájkbizottság alakul a BKV-nál

Saját felelősségét másra tolva bőszítette fel Karácsony Gergely főpolgármester a BKV dolgozóit. A főpolgármester a közösségi oldalán arról számolt be, hogy demonstrációs és sztrájkbizottság megalakításáról döntöttek a fővárosi cégeknél működő szakszervezetek. Karácsony délután találkozott a dolgozókkal. A jelek szerint a főpolgármester a hatalmának megtartása érdekében politikai játszmákba kényszeríti a dolgozókat.

2025. 06. 02. 15:51
Karácsony Gergely főpolgármester (Fotó: Hatlaczki Balázs) Fotó: Hatlaczki Balázs Forrás: Hatlaczki Balázs
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Úgy van, ahogy arra a szakszervezetek is utalnak felhívásukban: aki Budapestet csődbe akarja lökni, azt Budapest magával rántja. A Budapest-ellenes politika az állam csődje.

A szakszervezetek azt kezdeményezik, hogy Orbán Viktorral tárgyaljak a kormány politikájának következményeiről, én bárhol, bármikor készen állok erre

– keltette tovább a hangulatot a főpolgármester a közösségi oldalán. Karácsony Gergely minden jel szerint a BKV-dolgozókat politikai csatározásokra használja fel. Ráadásul mindezt úgy, hogy ő döntött arról, hogy nem fizeti a munkavállalók után a járulékokat, ő terveztetett törvénytelen költségvetést, azaz ő hozta létre ezt a helyzetet.

Figyelemre méltó, hogy a főpolgármesternek a dolgozókhoz intézett beszédében egyszer elcsuklott hangja. Amikor Orbán Viktor kormányfőt tette felelőssé a költségvetésben keletkezett hiányért, hirtelen elszorult a torka. Úgy tűnik, nehéz volt kimondania, amit valójában ő követett el.

Mint a Magyar Nemzet megírta, a főpolgármester a fővárosban kialakult helyzet miatt rendkívüli állománygyűlést tartott a Száva kocsiszínben. Lapunk előzetes információi szerint

Karácsony Gergely azért ment, hogy feltüzelje a járművezetőket, hogy a későbbiekben a kormányellenes demonstrációknál, nyomásgyakorlások esetén számíthasson rájuk.

A dolgozóknál ugyanakkor jogos felháborodásra ad okot, hogy a főváros csak a nettó bérüket hajlandó odaadni a csődre hivatkozva, a járulékokat nem fizetik meg utánuk. Így pedig rövidesen tömeges felmondásokra lehet számítani a buszvezetők körében is.

A főpolgármesternek ez az első gyakorlati lépése a főváros csődjével kapcsolatban. Karácsony Gergely ugyanis folytatja az évek óta tartó kommunikációs stratégiáját, csak beszél a csődről, illetve a lehetőségéről. Mindeközben persze minden megnyilvánulásában vádolja a kormányt, amiért állítása szerint csődbe vitte a fővárost.

Borítókép: Karácsony Gergely (Fotó: Hatlaczki Balázs)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.