A Vasi Vasember triatlonverseny 41. alkalommal zajlott volna Szombathelyen, ám egy tragikus esemény miatt félbeszakították a rendezvényt. Egy 60 év körüli budaörsi férfi az úszószám teljesítése közben tűnt el a csónakázótóban, a verseny szervezői azonnal riasztották a mentőcsapatokat – írja a Vaol.

A Vasi Vasember versenyt megszakították egy eltűnés miatt
A versenyző a triatlon váltócsapatának úszójaként vett részt az eseményen – írta az Origó. Szemtanúk szerint a sportoló a csónakázótó közepénél került bajba, majd elmerült. A szervezők és a vízimentők azonnal megkezdték a kutatást, és rövid időn belül speciális mentőcsapatokat, búvárokat is riasztottak.
A mentési munkálatokat nehezítik a rossz látási viszonyok a tó vizében.
A triatlon közben eltűnt versenyző utáni kutatás jelenleg is zajlik. A szervezők az eseményt megszakították, és kiürítették a tó környékét, hogy a búvárok akadálytalanul dolgozhassanak. A verseny szervezői közleményt adtak ki, amelyben kifejezték együttérzésüket az eltűnt férfi családja felé.
Szombat délután közölték, hogy
délután négy óra után a búvárok megtalálták az eltűnt úszót,
de sajnos már nem lehetett segíteni rajta. A versenyző meghalt.
Nemrég tragédia lett egy hasonló eltűnésből
Minél több idő elteltével találják meg az eltűnt férfit, annál valószínűbb, hogy tragédia lesz az esetből. Nemrég a mályi tóban merült el egy 14 éves fiú. Sajnos őt csak hosszas keresés után tudták kiemelni a vízből, így az életét már nem lehetett megmenteni. Az eset részleteiről ebben a cikkünkben számoltunk be.