A nyomozás határideje szeptember 14-e.
Tavaly szeptember 24-én éjjel robbantottak a főváros VI. kerületében, a Teréz körúton egy földszinti üzlethelyiségnél. A detonációban két rendőr megsérült, a gyalogos rendőrjárőr páros nőtagja életveszélyesen, férfi tagja súlyosan. A rendőrök nyolc hónap után, idén júniusban álltak újra szolgálatba.
A robbantás gyanúsítottját október 19-én Keszthelyen fogták el. P. Lászlót eddig előre kitervelten több emberen, hivatalos személy sérelmére elkövetett emberölés kísérletével és robbanóanyaggal visszaéléssel gyanúsították.
A Központi Nyomozó Főügyészség idén februárban jelentette be, hogy folytatólagos kihallgatásán P. László lényegében beismerte a bűncselekmény elkövetését. A gyanúsított előzetes letartóztatását legutóbb július végén hosszabbította meg a bíróság október 21-éig. A Budai Központi Kerületi Bíróság azzal indokolta döntését, hogy „annak ellenére, hogy a gyanúsított az eljárás korábbi szakaszában beismerő vallomást tett, ugyanakkor őszinte megbánást nem tanúsít, magatartása együttműködőnek nem tekinthető, az eljárással kapcsolatosan az érdektelenségét hangoztatja”.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!