Orbán: Elemi érdek, hogy ilyen külföldi befektetők érkezzenek

A munkahelyteremtés fontosságát hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Mezőtúron.

MNO
2014. 03. 18. 14:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elmondta: Magyarország az elmúlt négy évben a saját lábára állt, a következő négy év pedig arról szól, hogy ki tudjuk-e használni ezt mindannyiunk közös javára. Hangsúlyozta: ehhez az kell, hogy mindenki megértse, hogy az ország azért volt képes nagy teljesítményekre, mert a legegységesebb nemzet volt Európában.

A választásokra utalva megjegyezte: a kérdés az, hogy „megőrizzük-e erőnket, az erőhöz pedig egység kell”. A kormányfő beszédét a Hajrá Magyarország, hajrá magyarok! szlogennel zárta.

Tóth Lajos, a RAFI Hungária Kft. ügyvezető igazgatója arról beszélt, hogy a beruházásnak köszönhetően a termelő terület 2600 négyzetméterrel, a raktárkapacitás 700 négyzetméterrel, míg az irodaterület 1000 négyzetméterrel lett nagyobb.

Theo Beil, a német anyavállalat képviseletében kiemelte: óriási sikernek tartják, hogy mindössze 11 hónap alatt megvalósult a beruházás. A modern elektronikai beültetésre szolgáló csarnok alkalmassá válik az új autóipari és orvosi szabványok teljesítésére. Jelezte: szeretnének további munkahelyeket teremteni és a szakmunkások, mérnökök képzésében fokozottan részt venni.

Boldog István (Fidesz-KDNP) országgyűlési képviselő a többi között arról beszélt, hogy embert próbáló négy év van mögöttük és a sikerekhez mindenki hozzáadta a munkáját Mezőtúron is. Kitérve a városban zajló fejlesztésekre közölte: megkezdődik a 46-os út felújítása és befejezik a Tiszaföldvári út rekonstrukcióját is. Az üzemcsarnok átadáson részt vett Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár is.

Orbán Viktor a nap folyamán korábban a karcagi Elektronikai Hulladékhasznosító Központ átadásán azt mondta, elég jó ütemben halad az újraiparosítás Magyarországon. Hozzátette, ha nincs ipar, nincs elegendő munkahely, a mezőgazdaság önmagában nem fog elegendő munkát adni a jövőben sem.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.