„Az ústíi hipermarketet gazdasági okok miatt zárjuk be. Az alkalmazottakat időben tájékoztattuk, s felajánlottuk nekik, hogy dolgozhatnak a régióban lévő további Tesco üzletekben” – jelentette ki David Morris, a Tesco Stores CR vezérigazgatója. Megjegyezte: az alkalmazottak a törvényes végkielégítést, azaz kéthavi bért és egy külön prémiumot kapnak.
A Tesco 1996-ban lépett be a cseh piacra. A tavalyi év végén a Tescónak egyebek között 232 üzlete, 19 üzemanyagtöltő állomása és 7 üzletközpontja volt Csehországban. A társaság az egyik legnagyobb csehországi munkaadó, több mint 14 ezer embernek ad munkát. A társaság évi forgalma Csehországban az utóbbi években 40 milliárd korona (1 korona 11,3 forint) körül mozog.















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!