Tóth István, az OROSházaGLAS Kft. cégvezetője arról beszélt, hogy a cégük üvegipari megmunkálással foglalkozik, több mint 200 dolgozót foglalkoztat. Referenciáik közé sorolta az Infopark D épületének edzett üveghomlokzatát, az MMA aulájának 12 méteres üveggerendáit, most fejezték be a Biodóm kupola alatti őserdő üvegezését. A pályázattal sikerült fenntartani előzetes beruházási terveiket, új eszközöket vásárolnak, miközben nem kell a bérfizetésen gondolkodniuk – mondta.
Saito Yoshihisa, a SIIX Hungary Kft. ügyvezető igazgatója és európai vezetője örömét fejezte ki, hogy a cég nagykőrösi telephelyen működik már 3-4 éve. Európában már 16 éve vannak jelen, Szlovákiában és Litvániában. Járműipari beszállítóként a járvány kitörésekor csaknem azonnal elvesztették megrendeléseiket, a partnereik leálltak a gyártással. A vállalat a pályázat segítségével felkészül a következő évre, fejlesztéseket hajt végre, megtartva a dolgozókat – közölte. Jelenleg 230 dolgozót foglalkoztatnak, további 200-zal tervezik bővíteni a létszámot.



















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!