Az akkumulátoros tárolói beépített teljesítőképesség a 2023 végi 21,3 megawattról 2025 február elejére közel háromszorosára, 61,3 megawattra nőtt. A futó támogatási programoknak köszönhetően az ipari kapacitás 2026 végére a kiinduló érték hússzorosára rúghat majd.
Szolnokon az eddigi legnagyobb létesítmény épül a MAVIR beruházásában. A családokat a Napenergia plusz programmal segítettük az energiatárolót is tartalmazó modern napelemes rendszerek telepítésében. Mostanáig több mint 21 ezer háztartás nyerte el beruházási költségei kétharmadát, átlagosan 4,1 millió forintot. Az Energiaügyi Minisztérium 1 gigawatt tárolói kapacitás rendelkezésre állásával számol 2030-ra – olvasható a körképben.
Az alacsonyabb, tudatosabb felhasználás erősíti a hazai fogyasztók ellátásbiztonságát. A kormány a folyamatos brüsszeli támadások ellenére is fenntartott rezsicsökkentéssel Európa legalacsonyabb áram- és gázárait garantálja a magyar családok számára – hangsúlyozta minisztérium.
Számos új intézkedés szolgálja a tudatosabb fogyasztást, az eredményes zöldátmenetet.
Emlékeztettek arra is, hogy januártól többen, kevesebb papírmunkával pályázhatnak az energetikai otthonfelújítási programban elérhető akár hatmillió forintos támogatásra. Az energiahatékonysági kötelezettségi rendszer tervezett átalakítása után a gazdaságélénkítés szolgálatába állhat.
A törvénymódosító javaslat elfogadása esetén már 2025 második felétől célzottan segítheti a tartós hatású fejlesztéseket, főként a lakóingatlanok épületenergetikai korszerűsítésében és a közlekedésben – mutatott rá az EM.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Nagy Béla)




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!