elismerte, hogy ha a szavazók megkérik az aktivistákat, akkor azok eljuttatják a levélszavazatokat a konzulátusokra,
bár tapasztalataik szerint ezzel a lehetőséggel nem mindenki él.
Hasonló hírek érkeztek egyébként Romániából is. A ZiarHarghita.ro című kétnyelvű székelyföldi portál egyenesen csalást kiált, mondván a levélszavazatokat Romániában sem a konzulátusokon adják le, hanem az úgynevezett demokráciaközpontokban, amelyek semmilyen jogi garanciát nem tudnak vállalni arra, hogy a szavazat úgy jut el Magyarországra, ahogy a szavazó leadta.
Tény, hogy
mindhárom romániai magyar párt egy ideje már buzdít a szavazásra, sőt újabban már nyíltan a Fidesz mellett kardoskodnak.
A pártok valóban arra kérték a kettős állampolgárokat, hogy lehetőleg vigyék be a pártközpontokba vagy a külképviseletekre a szavazatokat, hogy biztosan idejében megérkezzenek Magyarországra. Akárcsak a Vajdaságban, a pártok aktivistái Romániában is felajánlották a segítségüket a szavazólapok kitöltéséhez. Innen ugyanakkor egyelőre nem érkezett olyan leleplező információ, hogy bárkinek a szavazatához hozzányúltak vagy befolyásolni próbálták volna.
###HIRDETES###
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!