Hadgyakorlat kezdődött a Perzsa-öbölben

Nagyszabású aknamentesítő hadgyakorlatot kezdett az Egyesült Államok vezetésével harminc ország a Perzsa-öbölben.

KG
2012. 09. 17. 17:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az aknakereső manőverek tökéletesítésére irányuló, közel kéthetes hadgyakorlat az Iránnal szembeni regionális és nemzetközi kritikák erősödését és atomprogramjával szembeni ellenérzések növekedését jelzik. A Közel-Keleten ez minden idők legtöbb résztvevőjét számláló flottagyakorlata, amelyet szeptember 16. és 27. között IMCMEX fedőnévvel amerikai zászló alatt vezényelnek le a Perzsa-öbölben. Amerikai védelmi tisztségviselők többször is elmondták, hogy ez a nemzetközi hadgyakorlat kifejezetten védelmi célokat szolgál, nem irányul sem Irán, sem más térségbeli ország ellen.

„A gyakorlat az aknákról és az aknamentesítésre irányuló nemzetközi összefogásról szól” – jelentette ki John Miller, a Perzsa-öbölben állomásozó amerikai haditengerészeti flotta parancsnoka. Teherán ugyanakkor bejelentette, hogy amennyiben támadás érné az országot, blokád alá helyezi a stratégiai jelentőségű Hormuzi-szorost, a Perzsa-öböl bejáratát, amelyen keresztül a világ olajkereskedelmének mintegy harmada bonyolódik.

Izrael vasárnap újból felhívta Washington figyelmét arra, hogy Irán a nemzetközi szankciók ellenére 6-7 hónap múlva képes lesz atombombát létrehozni. Ismét arra kérte Barack Obama amerikai elnököt, hogy húzzon egy olyan vonalat, amelyen Irán nem léphet át, amennyiben el akarja kerülni a katonai beavatkozást. Obama ezt a kérést újból elutasította, és felszólította Izraelt, hogy mondjon le az iráni atomlétesítmények elleni támadásról, adjon még időt a diplomáciai erőfeszítéseknek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.