A lap szerint Soros még múlt év októberében a Quantum Strategic Partnersen keresztül jelentkezett be a szerb Privatizációs Ügynökségnél, mikor a hivatal bejelentette, hogy 502 vállalatot magánosítanának.
Soros György nem most jelenne meg először a szerb piacon. Szlobodan Milosevics idején pénzügyi támogatást nyújtott a B92 rádió és televízió elindításához. Emellett az egyik Soros-féle alap létrehozta az SBB internetszolgáltatót, amitől csak 2013-ban vált meg. Azonban Soros mégsem vonult ki Szerbiából, így ez év januárjában felvásárolta a Danube Foods Groupot, aminek a tulajdonában olyan jelentős szerbiai márkák és üzemek vannak, mint az Imlek, a Bambi, a Knjaz Milos és a szabadkai tejüzem.
Azonban korántsem biztos, hogy Soros megkezdheti a tárgyalásokat a szerb hatóságokkal, ugyanis a privatizációs feltételekről még nem döntöttek. Ráadásul a Galenikáért folytatott versenybe számos neves gyógyszeripari szereplő is beszállna.