Súlyos késelés az izraeli melegfelvonuláson

A tettes három hete szabadult ki tízéves börtönbüntetéséből.

MTI
2015. 07. 31. 6:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tévé szerint a merénylő hosszú késekkel a kezében a tömegbe rohant és válogatás nélkül szurkálni kezdte az embereket. A rendőrség elfogta és letartóztatta a tettest. A Valla nevű hírportál azt írta, hogy egy ultraortodox vallásos öltözéket viselő fiatalember támadt a Jeruzsálem belvárosában vonuló mintegy ötezres menet résztvevőire.

A televízió értesülése szerint a tettes az a Jisáj Slisszer lehet, aki három hete szabadult ki tízéves börtönbüntetéséből, amelyet hasonló homofób gyűlölet-bűncselekmény miatt kapott, miután 2005-ben három embert megkéselt.

Az izraeli tízes tévécsatorna híradása szerint minden sebesültet kórházba vittek, egy harminc év körüli áldozatot életveszélyes állapotban, kettőt közepesen súlyos, a többieket könnyebb sérülésekkel.

A szervezők úgy döntöttek, hogy az incidens ellenére tovább folytatják a homoszexuálisok hátrányos megkülönböztetése ellen küzdő felvonulást. A történtek után szolidaritásuk jeleként több ezren csatlakoztak a menethez olyanok is, akik eredetileg nem tervezték a részvételt. A jeruzsálemi városháza közleményben ítélte el a támadást.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.