Nem akarunk részt venni az öldöklésben
Orbán Balázs erre válaszul közölte, hogy Magyarország sok szempontból támogatja Ukrajnát: ilyen a humanitárius segítség és az energiaellátás. A magyar adófizetők pénzt biztosítanak az ukrán állam működéséhez. A katonai segítség megtagadásáról szóló kérdésnél Orbán Balázs kiemelte,
nem akarunk részt venni az öldöklésben. Egyszerűen nem akarom, hogy embereket öljenek minden ok nélkül. Miért is ne állítsuk le ezt? Ha azokat, akik nem értenek egyet a Nyugat mainstream politikájával, Putyin bábjaiként ábrázolják, akkor intellektuálisan minden vita azonnal értelmetlenné válik
– jegyezte meg Orbán Balázs.
Nemzeti érdekek
A gazdaságot érintő kérdésekre válaszul a miniszterelnök politikai igazgatója kijelentette, „olyan olajat használunk, amely segíti a magyar gazdaságot, ez egy nemzeti érdek alapján hozott döntés, és teljes jogunk van ehhez. Akár nyugati az olaj vagy a gáz, akár keletről jön, számunkra mindegy, mert ez gyakorlati kérdés a részünkről” – mondta. Orbán Balázs hangsúlyozta, nem akarjuk feladni a szuverenitásunkat. mi magunk akarunk dönteni arról, kivel működünk együtt az energiapolitika terén.
A magyar álláspont mindig a magyar érdekek alapján történik, és nem törődünk azzal, ha ezért kritizálnak bennünket. Készek vagyunk minden területen együttműködni európai partnereinkkel, amíg ez egyenlő jogi alapokon nyugszik. Meg kell tennünk minden tőlünk telhetőt ennek érdekében, ugyanakkor meg akarjuk őrizni a szuverenitásunkat a külpolitikában. Úgy gondolom, hogy ebben az új világrendben egyre több országnak kellene ugyanezt tennie
– fejtette ki véleményét a politikus. „Folytatni fogjuk a magyar emberek védelmét. Személy szerint én, a miniszterelnök és az összes jobboldali politikus nem fogjuk cserbenhagyni Magyarországot az illegális bevándorlással kapcsolatban, ahogyan az sok nyugati országban történt” – mondta Orbán Balázs az ország bevándorlásellenes politikájára vonatkozó kérdésre válaszolva.
Borítókép: Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója (Fotó: MTI/Balogh Zoltán)




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!