Ítéletidő: elmosta az ár a dél-spanyolországi Murciát + videó

A régió több települése víz alá került a heves esőzések miatt, miközben a meteorológiai szolgálat egy újabb vihar érkezésére figyelmeztet.

2025. 03. 07. 11:41
Esőzések pusztítanak Spanyolországban (Forrás: X)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Drámai áradások sújtják Spanyolországot. A múlt hétvége óta tartó heves esőzések továbbra sem csillapodnak. Csütörtökön Murcia régió településein hömpölygött folyóként a víz. Ismét Lorcát sújtotta leginkább az ítéletidő, ahol néhány napja egy állattenyésztő életét vesztette, amikor a furgonjában ülve elsodorta az ár.

A polgármester, Fulgencio Gil szerint az előrejelzések hibásak voltak. Egész Murciában a legalacsonyabb szintű riasztás volt érvényben, mert nem számítottak ennyi csapadékra. Csütörtök délután azonban egyik pillanatról a másikra olyan heves esőzések alakultak ki, hogy meg kellett emelni a készültségi szintet, de akkor már késő volt, ugyanis a Guadalentín folyó több helyen is kilépett a medréből.

Több útszakaszon a hatóságok beavatkozására is szükség volt, mert számos autó elakadt, a sofőröket pedig ki kellett menteni a járművekből. Mindössze egy nőt kellett kórházba szállítani, mert majdnem kihűlt.

A szintén murciai Totana városában az iskolából mentették ki a diákokat, mert a nagy mennyiségű eső miatt az intézmény udvarát elárasztotta a víz.

Cehegínben eközben a sportcsarnok egyik fala omlott be a rengeteg víztől. Ott csak csütörtökön 260 liter/négyzetméter esőt regisztráltak, a teljes hetet tekintve pedig már ötszáz liter körül járnak.

A régió vezetője, Fernando López Miras szerint még soha nem esett ennyi csapadék a településen, mint ezen a héten. Cehegínben, valamint sok más helyen is áll a víz, köztük a termőföldeken is. Közölte, hogy amint lehet, megkezdik a kárfelmérést, és kérvényezni fogja a központi kormánytól, hogy nyilvánítsa katasztrófa sújtotta övezetté a régiót. A katasztrófavédelmi hatóságok pénteken is szüntelenül felügyelik majd a régión áthaladó Segura folyó vízszintjét, ahol pedig szükséges, ott le is zárják a partszakaszokat.

A déli Andalúzia egyes településeit sem kímélte a rendkívüli időjárás. Ott csütörtökön voltak olyan családok, akik inkább elhagyták a vidéki házaikat, mert nem akartak elszigetelődni.

Az Állami Meteorológiai Ügynökség pénteken, de egyes régiókban egész hétvégén fenntartja a már korábban kiadott riasztásokat. Tájékoztatásuk szerint ugyanis egy újabb vihar érkezik, melyet Jana névre kereszteltek. Ez is heves esőzéseket, havazást, valamint viharos szelet okozhat Spanyolország több régiójában.

 

Borítókép: Esőzések pusztítanak Spanyolországban (Forrás: X)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.