Migránsbandák számoltak le egymással a Colosseumnál

Rettegéssel nézték végig a Rómába érkezett turisták, hogyan csapott össze két afrikai bűnbanda a legszebb turisztikai látványosság előtt. A verekedés közben egy tizenhét éves tunéziai fiút megkéseltek, de nincs életveszélyes állapotban.

2025. 03. 12. 15:15
Rendőr a Colosseumnál
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A jubileumi szentévre érkező zarándokok és turisták szeme előtt csaptak össze migránsbandák Róma legnagyobb nevezetessége, a Colosseum előtt. A járókelők megdöbbenve és tehetetlenül voltak kénytelenek végignézni az afrikai férfiak közötti összecsapást. 

A szemtanúk beszámolói szerint közel harmincan lehettek, egy tunéziai és egy egyiptomi bűnbanda tagjai mentek egymásnak.  Botokkal és fémrudakkal ütötték egymást, majd szúró eszközök, kések is előkerültek. 

A járókelők riasztották a hatóságokat. A helyszínre érkező rendőrök egy véres, 17 éves tunéziai fiút találtak a földön, akit az arcán és hasfalán késeltek meg. Őt azonnal az Umberto I kórházba szállították, nincs életveszélyes állapotban.  

Nagy valószínűséggel többen is megsérültek az összecsapásban, de elmenekültek. 

A hatóságok azt feltételezik, hogy kábítószer-forgalmazás miatti területfelosztás okán robbant ki a tunéziai és az egyiptomi bűnbandák között a konfliktus. 

A migránsok közti köztereken való leszámolás egyébként nem ritka Olaszországban. Gyakran előfordul, hogy megbénítják a közlekedést, felforgatják a kukákat és kitépik a közlekedési jelzőtáblákat verekedés közben. 

Nagy valószínűséggel a Colosseumnál tegnap este történt leszámolásnak részben az volt a célja, hogy sokkolják a járókelőket, rettegést váltsanak ki a helyiekből. 

Kétségtelen, hogy a szentévre Rómába érkezett zarándokok és turisták számára megrázó élményt jelentett a késeléses leszámolás látványa. A római városvezetés – pontosan a turisták védelmére – rendkívüli biztonsági készültséget rendelt el a jubileumra, különösen a kiemelten fontos turisztikai látványosságok környékén. Ilyen méretű csoportos összecsapást azonban nem tudtak rövid időn belül hatástalanítani a rendőrök. A hatóságok a térfigyelő kamerák felvételei segítségével próbálják azonosítani a rendbontókat. 

Borítókép: Illusztráció. Rendőr a Colosseumnál (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.