Ahogy arról a Magyar Nemzet is beszámolt, a Brigitte Macron nemi identitásáról szóló összeesküvés-elmélet 2021 decemberében robbant be a francia közbeszédbe.

Brigitte Macron a bíróság szerint is lehet férfi
Egy négyórás YouTube-videóban Natacha Rey, egy független blogger és Amandine Roy, aki önmagát „látónak” nevezi, azt állították: Emmanuel Macron felesége valójában férfiként, Jean-Michel Trogneux néven látta meg a napvilágot, és nőként éli életét anélkül, hogy erről a nyilvánosság tudomást szerezhetett volna.
A botrányos állítások miatt 2023 szeptemberében egy párizsi bíróság rágalmazás miatt elítélte a két nőt: 8000 euró kártérítésre kötelezték őket Brigitte Macron javára, valamint 5000 eurót kellett volna fizetniük a first lady testvérének is.
A két vádlott azonban fellebbezett. Azzal érveltek, hogy csupán meggyőződésüknek adtak hangot, és az igazságot próbálták feltárni „egy elnyomó állami rendszerrel” szemben.
A múlt héten azonban a párizsi fellebbviteli bíróság melléjük állt.
A döntés szerint a nők
jóhiszeműen
jártak el, és nem követtek el rágalmazást, mivel nem bizonyítható, hogy állításaik rosszindulatból vagy ártó szándékkal születtek.
A bíróság úgy látta, hogy még ha az elmélet képtelen is, az nem elegendő alap a büntetőítélethez. A 18 vitatott kijelentés közül egyiket sem minősítették jogilag károsnak.
Brigitte Macron családja dühösen fogadta az ítéletet. Egy közeli forrás szerint a döntés „újabb sebet ejtett” a családon, és a köztársasági elnök felesége „megalázónak és veszélyesnek” tartja, hogy ilyen állításokat lehet büntetlenül terjeszteni.
A felmentés emellett újabb lendületet adott azoknak az online közösségeknek, akik szerint a mainstream média „eltitkolja az igazságot” – köztük Candace Owens amerikai kommentátor is, aki új könyvében visszatér a témára.
Botrány az elnöki rezidencián
A francia elnöki házaspár élete mostanában egyébként sok fordulatot vett, és jellemzően botrányoktól volt hangos a családi idill. Macron akkora pofont kapott az asszonytól, hogy arra még Moszkva is reagált. Ez volt az első eset, amikor feltűnt, hogy valami féltékenységi dráma lehet a franciáknál. Később pedig újabb kellemetlen pillanat kísérte a francia elnöki pár útját. Emmanuel Macron és felesége, Brigitte július 8-án hivatalos állami látogatásra érkeztek az Egyesült Királyságba. A RAF Northolt katonai repülőtéren Vilmos herceg és Katalin hercegné várta őket.
Leszállás közben a 47 éves francia elnök előzékenyen nyújtotta a kezét, hogy kisegítse a lépcsőn feleségét, ám Brigitte végig a korlátba kapaszkodott, mintha visszautasítaná a gesztust.
Borítókép: Emmanuel Macron francia elnök és felesége, Brigitte Macron (Fotó: AFP)