
Andrej Babis cseh kormányfő szerint ez a négy ország Európa jövője, és meggyőződése, hogy megint tökéletesen fognak működni, ahogy az a múltban történt. Az a koordináció, amivel mindig is rendelkeztek, a jövőben is fennáll majd, szögezte le. Egy újságírói kérdésre válaszolva azt mondta, a politika a személyes kapcsolatokról szól, amelyek jelenleg igen jók a négy miniszterelnök között, a kémia működik közöttük. Donald Tusk lengyel miniszterelnök pedig azt emelte ki, hogy a visegrádi együttműködés a bizalomra épül. A közép-európai országok olyanok, amelyek nagy tapasztalattal rendelkeznek a történelem és az együttműködés kapcsán, ezért képesek voltak eddig is hallatni a hangjukat az európai színtéren. Szerinte nincs akadálya annak, hogy a V4 képes legyen szembeállítani az ötleteit a nyugat-európai nagyhatalmakkal, mert a V4 az egyik legnagyobb hatalom lesz. Reményét fejezte ki, hogy a jövőben a kulcsfontosságú témákban, mint az energia, a migráció, a kohézió, a mezőgazdaság közösen képviselhetik az érdekeiket.






















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!