Ákos és Tóth Vera a Magashegyi Undergrounddal együtt örülhetett az idei Petőfi Zenei Díjátadón + galéria

Tíz kategóriában adta át a közmédia a Petőfi Zenei Díjat az A38 Hajón június 1-jén a hazai könnyűzene kiválóságainak. 2016 óta immár 99 arany szobor bizonyítja a műfaj örökérvényűségét. A fesztiválszezont megnyitó rangos díjátadó eseményre dalpremierrel érkezett a Petőfi Zenei Díjas Gubik Petra, fellépett az idei Életműdíjas, Szarka Tamás és zenekara, Az év rádiós koncertje díjas DÁNIELFY, valamint A Dal 2025 győztes formációja, a Gypo Circus és Szirota Jennifer.

2025. 06. 01. 22:10
Fotó: Ladóczki Balázs
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
  • Az év hangszeres előadója Pribojszki Mátyás szájharmonikás, énekes, dalszerző lett, aki A Dal 2025 zenei tehetségkutató elődöntős versenyzőit segítette produkciójuk átdolgozásában. Az egyik legismertebb szájharmonikás, aki három évtizede megkerülhetetlen alakja a hazai és nemzetközi zenei színtérnek.

Az év dala az El kell, hogy engedj – a Petőfi Zenei Díj Életműdíjas Demjén Ferenc-slágerének újrafeldolgozása, a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés filmben szereplő Kuplung zenekar előadásában. A díjat Kirády Marcell vette át.

  • Az év zenekara elismerésben a Magashegyi Underground részesült. A Petőfi Rádió egyik korai felfedezettje a magyar alternatív könnyűzenei szcéna meghatározó koncertzenekarává vált. A mintegy két évtizede alakult alternatív rockzenekarnak védjegye az egyedi hangzás, a lírai mélység és az energikus előadás.
  • Az év felfedezettje Orbay Lilla lett. A dzsesszzenészt a Szakcsi rádió Küldd be a dalod! kampányának egyik kiválasztottjaként ismerhette meg az ország.
Petőfi Zenei Díjátadó
Szandi a Petőfi Zenei Díjátadón. Fotó: Ladóczki Balázs
  • Az év koncertje díjat az Ismerős Arcok kapta a Nemzeti összetartozás napja alkalmából Torockón rendezett jubileumi Duna Napokon adott koncertjükért.

Az év zenei eseménye a 2024-ben Szent István ünnepe alkalmából tartott Mandoki Soulmates koncert. A Leslie Mandoki által alapított és vezetett progresszív rock és a jazz elemeit ötvöző világhírű formáció hidat képez különböző kultúrák, nézetek és generációk között. 

A tavaly augusztusi koncert különlegességeként a zenekar legismertebb dalai mellett felcsendültek az új album dallamai is. Az előadóművész a díjjal járó jutalom dupláját Székelyföld megsegítésére ajánlotta fel.

  • Az év rádiós koncertje díjat DÁNIELFY tavaly decemberben a Petőfi Rádióban élőben sugárzott stúdiókoncertje kapta. Az interaktív eseményen Dánielfy Gergő egy szál gitárral mutatta be második nagylemezének slágereit.
  • Az év dalszövegírója díjjal Csicsák Norbert producer, zongoraművészt ismerték el az Együtt az úton című lírai szerzeményéért. A dal eredetileg Jakab Csaba énekes, dalszerzőnek készült, de Csicsák Norbert javaslatára Keresztes Ildikó Máté Péter-díjas, kétszeres eMeRTon-díjas és Artisjus-díjas előadóművésszel közös produkcióként született meg. Az erős kötelékről szóló, szívhez szóló duett tovább erősíti az anyaország és Erdély kapcsolatát.

A nagyszabású eseményre a  Petőfi Zenei Díjas Gubik Petra a legújabb dalával érkezett, amelyet a díjátadó közönsége hallhatott először. Televíziós dalpremierek is színesítették a műsort. A frissen díjazott DÁNIELFY az A’DeLomalo című dalt adta elő. Az idei Életműdíjas Szarka Tamástól és zenekarától a Chuck Norris ihlette Csak Chuck hangzott el. A Dal 2025 győztes produkcióját előadó Gypo Circus és Szirota Jennifer egy eddig nem hallott duettel készült a gálára.

Leslie Mandoki a díjjal járó jutalom dupláját Székelyföld megsegítésére ajánlotta fel, az Ismerős Arcok zenekar pedig a tavaly elhunyt Tompos Kátya emlékének ajánlotta a díjat. A Petőfi Zenei Díjátadó újranézhető a Médiaklikk.hu oldalon.

 

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.