Armstrongnak három hete maradt

A sporttörténelem legkifinomultabb, legprofesszionálisabb és legsikeresebb doppingprogramjának kifejlesztője még fellebbezhet címei visszaszerzéséért.

BL
2012. 12. 11. 12:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az UCI egyik illetékese jelezte, hogy az amerikai kerekes ügyvédjét múlt csütörtökön értesítették arról, hogy 21 napon belül van lehetőség a fellebbezésre.

A szövetség októberben fogadta el az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynökségének (USADA) Armstronggal kapcsolatos megállapításait, illetve büntetéseit, így – az USADA-hoz hasonlóan – a sportolót örökös eltiltással sújtotta, és megfosztotta az 1998 augusztusa óta elért összes eredményétől, többek között a világ legrangosabbnak tartott körversenyén, a Tour de France-on szerzett hét bajnoki címétől (1999–2005).

Az USADA az ügyben indított nyomozása végén arra a megállapításra jutott, hogy Armstrong és volt klubja, a US Postal a sporttörténelem legkifinomultabb, legprofesszionálisabb és mostanáig a legsikeresebb doppingprogramját fejlesztette ki és működtette.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.