Király Gábor, a válogatott kapusa és pénteki csapatkapitánya úgy vélte, az a tény, hogy a gárda kétszer vezetett egy fejlődőben lévő román válogatott ellen, amellyel versenyben van a D csoport második helyéért, lendületet kell, hogy adjon a törökök elleni meccsre.
Egervári Sándor együttese öt mérkőzés után tíz ponttal a vb-ezüstérmes hollandok mögött a pótselejtezőt érő második helyen áll csoportjában, a románokat jobb gólkülönbségével előzi meg.
A román sajtó szerint csak a szerencsének köszönheti a román labdarúgó-válogatott, hogy sikerült döntetlent kiharcolnia. A sportújságok élesen bírálják Victor Piturca szövetségi kapitány csapatának budapesti teljesítményét. „Csodás döntetlen született, aranypontot mentettünk az utolsó percben” – ezzel a címmel számolt be a mérkőzésről a Gazeta Sporturilor. A lap szerint a vb-selejtezőn a magyarok domináltak fizikailag, a hazai labdarúgók elszántságukat egyszerű megoldásokra váltották a játékban. A cikkíró úgy értékeli, hogy Románia továbbra is előnyben van a D csoport második helyének megszerzéséért vívott harcban, hiszen hazai pályán fog megmérkőzni a két fő riválisával, Magyarországgal és Törökországgal.
A Pro Sport című napilap szerint Románia a hajrában „menekült meg”, s ennek köszönhetően 32 éve veretlen Magyarországgal szemben. Az újság szerint Alexandru Chipciu, az egyenlítő gól szerzője „hőssé vált” a hosszabbításban.
Az Adevarul című országos napilap szerint a Steaua Bucuresti középpályása hozta vissza Romániát a selejtezőcsoport második helyéért való küzdelembe. A lap idézi a román szakembereket, akik egyetértenek abban, hogy válogatottjuk gyengén játszott, s örülhet a döntetlennek, amire már senki sem számított.
Román elemzők főként amiatt bírálták Victor Piturcát, hogy a második játékrészben Gabriel Torjét cserélte le ahelyett, hogy a szerintük gyengén játszó Bogdan Stancut hívta volna le a pályáról, illetve bírálták Dorin Goiannak, az olasz Spezia légiósának a kezdőcsapatba nevezését, aki többször hibázott a mérkőzés során.















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!