Románia–Magyarország 3–0 (percről percre)

Kiábrándító játékkal szenvedett vereséget Bukarestben Romániától vb-selejtezőn a magyar válogatott úgy, hogy egyetlen percig sem volt esélye. Egervári Sándor erre aztán mondhat bármit.

2013. 09. 06. 19:47

Összefoglalónk hamarosan!

90+3. perc: Magyar szöglet. Dzsudzsák bepasszát húzza le Tatarusanu. Vége a mérkőzésnek. Már csak matematikai esélyünk maradt továbblépni a csoportból. Kedden Észtország következik, de Egervári Sándornak így nem lesz maradása.

90+1. perc: Tanase is próbálkozik még egyet, nagyot vigyorog a rosszul sikerült lövés végén.

90. perc: Hoban fejében maradt a negyedik.

88. perc: Ezt kihasználva Christian Tanase két védő közül kilövi a hosszút (3-0).

87. perc: Egykedvűen, lehajtott fejjel ballagnak a magyar játékosok.

85. perc: Böde folyvást szabálytalan. Koman közben lejön, Szabics Imre beáll. És hogy ne legyünk nyugodtak, Észtország vezet Hollandia ellen a vége felé... Kedden az észtekkel játszunk, vagyis mérkőzünk.

84. perc: Húzzák az időt a románok. Bár vége lenne...

83. perc: Böde lök megint.

82. perc: Szalai terelgeti a labdát, felvágják, szabadrúgás bő 20-ról. A sértett lövi, fölé.

81. perc: Tíz perc még...

79. perc: Hoban cseréli a meccsember Maricát.

78. perc: Hajnal sansztalan szabadrúgása. Szomorú ezt látni.

77. perc: Lovrencsics húzza meg, lecsúszik a beadása, de így legalább eltalálta a kaput.

76. perc: A maroknyi magyar szurkolótábor kiáltása hallatszik: harcoljatok! Marica fetreng egy sort.

75. perc: Lovrencsics is feliratkozik a gyatrán passzolók klubjába. Gyorsan ment...

74. perc: Böde rakta le Szalainak, akinek három védő volt a nyakán.

72. perc: A hazai közönség magát szórakoztatja, semmi nem veszélyezteti Románia győzelmét.

70. perc: Újabb román ziccer marad ki, ráadásul kettő egymás után. Az elsőnél megint Bogdán olvasta le, mi fog történni.

69. perc: Koman Vladimir eladja a labdát, Stancu tör kapura, ziccerét bravúrral tolja szögletre Bogdán Ádám.

68. perc: Lovrencsics csatár, a Lech Poznan jobbszélsője, mostanában kevés jó hír jön róla.

67. perc: Dzsudzsák nem hagyja kimenni a labdát, rúghatunk egy szögletet. Varga-Lovrencsics csere.

66. perc: Poénból rúgnak egy gólt a románok, de már kint volt a labda az alapvonalon túl.

65. perc: Lipták szerez labdát, vakon előre...

64. perc: Maxim-Popa csere.

63. perc: Pintilii és Rat eldugja a labdát, mindenki játszik vele egy kicsit.

61. perc: Torje megtette a magát, Tanase folytatja a helyén. Közben Törökország elintézte Andorrát, Észtország pedig, akivel játszunk kedden, 1-1-re áll Hollandiával (mint mi anno az elején).

60. perc: Vanczák és Goian csúszik össze. Lent maradnak, Vanczák feltápászkodásakor kap egy sárgát.

59. perc: Varga nagyon fájlalja valamijét, testtel ellökték.

58. perc: Varga József a közvetlenül mellette álló Dzsudzsáknak sem tudja odaadni a labdát.

57. perc: Csak szabálytalanul tudjuk megállítani Torjéékat.

56. perc: Koman lohol nagyot a jobbszélen, átemel, Dzsudzsák pedig kapásból próbálja Tatarusanu kapujába ívelni a labdát, nem volt jó.

55. perc: Szalaira rúgják rá, Matel dobhat.

54. perc: Román les, nagy helyzet volt.

53. perc: Megy a passzolgatás, Böde és Szalai cserél helyet.

52. perc: Hajnal labdát szerez, el is veszti. Nem létezik ilyen.

51. perc: Vargát húzzák vissza, sárga lap Bourceanunak.

49. perc: Amíg Koman a földön fekszik, a labdát szerző védője fut 40 métert a labdával.

48. perc: Kaphattak volna egy tizenegyest a románok, de 2-0-nál nyilván nem fúj be senki egy határos helyzetet.

47. perc: Nincs nálunk a labda.

46. perc: Ne etessen senki senkit, három gólt kell rúgni ahhoz, hogy a pótselejtezőt érő második helyen végezzünk. Messze vagyunk ettől.

Románia elpakolt egy teljes bajnoki fordulót azért, hogy a magyarok elleni sorsdöntő vb-selejtező 90 percére mindenki kifogástalan állapotban legyen. A román futballszövetség döntése jónak bizonyult, frissen, önbizalomtól duzzadva, ötletesen kezdtek a teljesen kaotikusan felálló magyar labdarúgó-válogatott ellen. Igen, öt védővel, egy szűrővel, két szélső középpályással és két csatárral álltunk fel, nem volt tehát a pályán egyetlen szervező típusú focista sem. De még ezen felismerésig sem juthatott el Egervári Sándor, máris kezdhettünk újra: a szombathelyi Guzmics Richárdtól egyszerűen elvette a labdát a csapat nélkül álló Marica, és a második percben begurította az első román gólt. Még csak az elsőt, megújulni ugyanis nem tudtunk, ötlettelenül, összevissza passzolva tengtek-lengtek a fiúk a pályán, Dzsudzsák Balázs és Szalai Ádám el volt tüntetve a pályáról. Az első valamire való akciónk végén aztán Böde Dánielben elhalt a támadás, ez pedig kiváló alkalom volt egy román kontrára, aminek a végén a gólszerző Marica visszatette a labdát Pintiliinek, aki több mint 30 méterről, senki által nem zavartatva kilőtte a bal felső sarkot. Hajnal Tamás csak ezután következett, de az első félidőben már ő sem hozott megújulást. 2-0 Romániának egy félidőnyi játék után egy olyan meccsen, amit meg kellene nyerni, hogy számolgathassunk. A lehetetlent kell megpróbálni a második félidőben.

45+2. perc: Még majdnem kapunk egyet a félidő végén. Lipták Zoltán sárga lapjával fejeződik be a játékrész.

45+1. perc: Vanczákot kényszerítik hibára a középpályán. Igen, az nem az ő területe, a románok ezt pontosan tudják.

45. perc: Kádár kap egy laza passzt, kiengedi oldalt. Hallatlan!

44. perc: Marica primadonnáskodik egy csöppet, Varga érte el cipőheggyel a sarkát.

43. perc: Böde és Szalai egymást zavarták, előbbi kanalazza el utóbbi elől.

42. perc: Kádár viszi, viszi, iszonyú gyengén lő. És rosszul is döntött.

41. perc: Szöglet, fetrengés, jönnek a románok.

40. perc: Hajnal 35 méterről. Végre!

39. perc: Megint támadtunk egy jót majdnem. Aggódni kellett, hogy le ne rohanjanak minket kontrából.

38. perc: Ha ennyire ellenfél nélkül játszanak a románok, ezt ők is meg fogják unni ám...

37. perc: Hajnal Tamás bent van. Semmi nem változik.

36. perc: Végre egy kimaradó román gólhelyzet, Marica hozott rossz döntést néhány méterre Bogdán kapujától.

35. perc: Böde lendületből fellöki védőjét.

34. perc: Hajnal Tamás be fog állni, Korcsmár Zsolt lejön. Tűrhetetlen volt, nem volt szervezőnk a pályán, miközben összevissza futkározott 5 védőnk a pályán.

31. perc: Koman, Dzsudzsák, Szalai, Böde a labda útja, szép támadás, elveszítjük, futhatunk vissza. Aztán Marica fejlődik fel a támadással, visszateszi Pintiliinek a labdát, aki csaknem 30 méterről óriási gólt ragaszt a bal felsőbe, Bogdán tehetetlen volt. 2-0

29. perc: Dzsudzsák próbál elszabadulni, nagyon fogják.

28. perc: Koman rúg oda Razvan Ratnak, jön a hordágy. Olyan, mintha időkérés lenne.

27. perc: A lábát fájlalja Korcsmár Zsolt, a földön fekszik egy fél percet.

26. perc: Pintilii lövőkedve határtalan. Kisvártatva Guzmicsnak kell mentenie, újabb román szöglet, természetesen Maxim.

24. perc: Nevetséges, amit a fehér mezesek csinálnak minden egyes labdaszerzésnél. Mint edzésen, úgy adogatják vissza a labdát a sárgáknak.

23. perc: Ritka pillanat, eladják a labdát a románok.

22. perc: Szalai lövéssel, Vanczák beadással próbálkozik. Mindketten sikertelenek.

21. perc: Fájó, de néha-néha már unott csend telepszik a stadionra.

20. perc: Labdaszerzés nagy nehezen, labdavesztés túl könnyen.

19. perc: Önfeláldozóan szerelnek a románok a pálya egész területén. Mindenhol. Tatarusanu pedig nyugalmat áraszt a kapuból.

18. perc: Pintilii a leshatáron ugratja ki Stancut. Végül les.

16. perc: Tatarusanu majdnem egy percig labdázik a kapujában. Nagyon nyugodt az egész hazai csapat.

15. perc: Maxim a rövid sarok fölé teker balról, Bogdán kontrollálta az eseményeket.

14. perc: Torjét vágja fel Korcsmár, jó helyről (25 m) román szabadrúgás, Maximé.

13. perc: Torje próbálkozik egy szöglet utáni kapáslövéssel. Huhh...

12. perc: Bödét indítja Korcsmár, nem elég gyors a Fradi csatára.

11. perc: Szalai is.

10. perc: Varga József lő, teljesen veszélytelen.

9. perc: Újabb Maxim-szöglet, a lepattanót végül Bogdán öleli magához.

7. perc: A VfB-s Maxim tekert be szögletet veszélyesen. Igen nagy a rendezetlenségünk hátul.

5. perc: Nagy lendülettel rohamoznak a hazaiak.

4. perc: Szalait vágják fel a középpályán, azonnal int, hogy orvos kell.

2. perc: Vezetnek a románok, a csapat nélküli Marica szedte el a szombathelyi Guzmics Richárdtól a labdát, és Bogdán gyomráig ment vele, majd a bal alsóba gurított. 1-0 oda... Ilyet... (Ezért kell 5 védő, hogy legyen, aki elrontja?)

1. perc: Böde Dániel passza kezdte a találkozót, Szalai azonnal kapura ívelt, Tatarusanu résen volt.

Botrány! A magyar zászló helyett a szlovákot villantották be a tévés közvetítésben a román rendezők a kezdőcsapatok bemutatásánál.

0. perc: Egy-két érdekesebb eredmény a nagyvilág selejtezői közül: Oroszország-Luxemburg 4-1, Csehország-Örményország 1-1. Hamarosan játszik a magyar válogatott is, spanyol játékvezető fújja majd a sípot. A jelenlegi formák alapján két azonos játékerejű alakulat mérkőzik. A mi csoportunk mai párosítását a cikk alján található táblázatból ismerheti meg. Sárgában szerepel Románia, fehérben Magyarország. A Himnuszt természetesen a pfujolás miatt nem lehet hallani, de a háromezer vendégdrukker torkaszakadtából üvölti a nemzet imáját. A román induló felcsendülésekor felemelkedik 50 ezer kis zászló, ilyenből a magyar drukkerek is kaptak.

ELŐZMÉNYEK

Csökkentett méretű vendégszektor és az ülőkéken egy-egy román zászló fogadta a magyar drukkereket péntek kora este a bukaresti Nemzeti Stadionban, legalábbis azokat, akik eljutottak a mérkőzésre a 2800 tikettes drukker közül. Vannak ugyanis – a román rendőrség titkolózása miatt nem tudjuk, mennyien –, akik az őrszobán kell hogy kivárják a pályán zajló összecsapás végét.

A magyar drukkereknek ezúttal sem jutottak európainak mondható körülmények a romániai utazás alkalmával, a vonatozókat órákig várakoztatták olyan helyeken, ahol biztos volt, hogy románok rontanak a szerelvényre, sőt még a határon kifogták az Aranycsapat-mozdonyt az 1100 szurkolót szállító vonat elől, mondván Románia vasútvonalain nagyobb teljesítményű gépezet kell egy ilyen szerelvény vontatásához.

Nos, Bukarestbe érve aztán a leszálló drukkerek egy része összetűzésbe keveredett a rendőrökkel, egy másik részét a stadionbuszba szállva fújták le könnygázzal – innen egy magyart kórházba is vittek –, illetve a stadionnál kiszállók közül többeknek rejtélyes fejsérülésük keletkezett.

Mások gyalog igyekeztek a stadion felé, és Bukarest kocsmanegyedében kerültek konfliktusba a csendőrökkel, akik biztos ami biztos alapon könnygázt vetettek be.

Ilyen hangulatban kezdődik este nyolckor a magyar válogatott sorsdöntő vb-selejtezője Románia ellen, ahol elég kacifántos felállást sugall a kezdő (Bogdán (Bolton) – Vanczák (Sion), Lipták (Győr), Korcsmár (Greuther Fürth), Guzmics (Haladás), Kádár (Diósgyőr) – Varga (Middlesbrough) – Koman (Ural), Dzsudzsák (Dinamo Moszkva) – Böde (Ferencváros), Szalai (Schalke 04) ). Mert ugyan teljesült a szurkolók vágya, a kétcsatáros tizenegy (Dzsudzsák Balázs csapatkapitányként bizonyíthat moszkvai edzőjének, Szalai Ádám pedig ott folytathatja, ahol a BL-be lőtt Schalkéban abbahagyta), de hogy az Egervári Sándor válogatottjában mindig is védőként számításba vett, a Bundesliga 2-ben totál meccshiányos Korcsmár Zsolt lesz-e középpályás, netán öt védővel próbálkozunk az elején (5-1-2-2), reméljük, kiderül gyorsan. Az igazi szervező középpályás nélküli csapat áldozata tehát a csütörtöki sajtótájékoztatón még vidáman nyilatkozó Hajnal Tamás lett, az ő ingolstadti remeklése nem ért kezdőtagságot.

Ismert, a magyar válogatott 1981 óta nem győzött Románia ellen (itt megtekintheti, hogyan sikerült), noha idén tavasszal másodpercekre volt ettől. Hogy akkor csupán balszerencsénk volt, most bizonyíthatja Egervári Sándor csapata – sőt, bizonyítania kell, ha tovább akarja szövögetni vb-pótselejtezős álmait. (A miértekről és a matekról ITT olvashat, minden egyéb kiderül az alábbi táblázatból.) Hogy még nagyobbat mondjunk, 1958-ban győzött a magyar labdarúgó-válogatott utoljára Bukarestben, irtózatos adósságot halmoztunk fel azóta.

Az este nyolckor kezdődő összecsapást kövesse percről percre az MNO-n!