Európa Játékok: aranyeső hullik versenyzőinkre

Büszkék lehetünk a magyar sportolókra: kedden négy arany- és négy bronzérmet nyertek. Összefoglaló.

MTI
2015. 06. 16. 21:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kajak-kenusok ismét kitettek magukért, ugyanis Kozák Danuta K-1 500 méteren, a Kammerer Zoltán, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel alkotta férfi-kajaknégyes pedig 1000 méteren, míg Dudás Miklós kajakos 200 méteren győzött. Az erről szóló bővebb cikkünket itt tekintheti meg. A negyedik aranyat Barka Emese birkózó nyerte az 58 kilogrammos súlycsoportban.

Barka Emese egész nap kiválóan birkózva aranyérmet nyert a nők 58 kilogrammos súlycsoportjában. A döntőben az Eb-bronzérmes ukrán Tatjana Lavrencsukkal találkozott: az első menetben 1-0-s előnyre tett szert, majd a másodikban ezt 3-0-ra növelte. A hajrában riválisa mindent megpróbált az egyenlítésért, de csak felzárkózni tudott 3-2-re, mert Barka kiválóan védekezett az utolsó másodpercekben. „A döntőben fontos volt kontrollálnom az ellenfelet, s bár sajnos nem sikerült befejeznem a támadásaimat, ezzel együtt győztem. Ugyanakkor van még javítanivalóm a technikámon” – mondta.

Kozák Danuta nagy fölénnyel, több mint egy másodperces előnnyel utasította maga mögé riválisait, a négyes pedig az utolsó száz méteren jobban bírta az iramot vetélytársainál, így jó hajrával ért elsőként a célba.

A férfi-kajaknégyes az utolsó száz méteren jobban bírta az iramot riválisainál, és jó hajrával győzött. A 2012-ben alakult olimpiai ezüstérmes, világbajnoki és Európa-bajnoki bronzérmes egységnek ez volt az első aranyérme világversenyen. A K-2 1000 méteren Szalai Tamással győztes Kammerer így már kétszeres aranyérmes Bakuban.

Dudás bombameglepetésre győzött, remek rajtot követően csaknem fél hajóhossz előnnyel érkezett a célba, többek között a londoni ötkarikás bajnok brit Ed McKeevert megelőzve.

A dobogó harmadik fokára állhatott Kozák a 200 méteres szám után, illetve két kajakos duó, Tótka Sándor és Molnár Péter, valamint Kárász Anna és Vad Ninetta, előbbi szintén a legrövidebb távon, utóbbi 500 méteren.

A maratoni, 5000 méteres szakágban pedig Csay Renáta kajakos szerzett bronzérmet.

A sportlövőknél a nyolcadik helyen végzett Zwickl-Veres Kata és a kilencedikként zárt Péni István is közel volt légpuskában az olimpiai kvóta megszerzéshez. Mindkét nemnél egy indulási jog talált gazdára, Zwickl-Veres 416,7 körös teljesítménnyel első helyen jutott a nyolcas döntőbe, ahol rajta kívül csak két olyan riválisa volt, akinek nem volt kvótája, de a fináléban elrontotta második lövését, így ott elsőként esett ki. A mindössze 18 éves Péni István szintén jól lőtt az alapversenyben, ám 625,8 körös eredményével egy tizeddel elmaradt a nyolcadik helyezettől, így nem szerepelhetett a döntőben, melyben három olyan lövő szerepelt, akinek nem volt kvótája.

A tekvondósoknál Gonda Ivett a 49 kilósok között ötödik lett. A magyar sportoló előbb egy török, majd egy francia rivális legyőzésével jutott az elődöntőbe, ahol a brit Charlie Maddocktól 4-1-es vereséget szenvedett. A bronzéremért a horvát Lucija Zaninovictól kapott ki 9-1-re.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.