Utánajártunk, és tényleg! Verstappen három éve Austinban a holland televíziónak nyilatkozva Garry Connelly stewardot nevezte „mongolnak”, amiért az úgy ítélte meg, hogy az utolsó körben négy kerékkel elhagyta a pályát, így előzte meg az akkor még ferraris finn Kimi Räikkönent. Így Verstappent hiába intették le harmadikként, a rásózott öt másodperces időbüntetése miatt csak negyedik lett.
„Egyik esetben sem kért nyilvánosan bocsánatot a »mongol« kifejezés használatáért, nem tisztelte a mongol nemzetet és közösséget. Egyértelmű, hogy sem ő, sem az Aston Martin Red Bull Racing nem tanulta meg a 2017-es leckét, azt állítva, hogy nem az ő problémájuk, ha valakit sértett az általa használt nyelvezet” – írta a mongol ENSZ-nagykövet, aki a szervezet támogatását várja a pilóta, a csapat és a szponzoraik elleni panaszát illetően, s arra kéri őket, hogy tegyenek lépéseket ez ügyben. A levelet az ENSZ rasszizmusellenes szervezetének vezetője mellett megkapta a Jean Todt, a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) elnöke is.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!