Így lehet letaszítani a trónról a Ferencvárost

A Brassó 7-3-ra legyőzte a Gyergyót a magyar bázisú jégkorongbajnokság, az Erste-liga egyetlen keddi mérkőzésén. Ezzel végleg eldőlt a bajnokság első szakaszának legfontosabb kérdése: az erdélyi szászok – egykori – központjának csapata visszaelőzte az FTC-t, s a hátralévő két meccsétől függetlenül az élen zárja az alapszakaszt.

2021. 02. 23. 19:54
A Brassó játékosai hétszer mattolták a Gyergyó kapuját Forrás: Brasov Wolves

Az Erste-liga alapszakaszának hajrájában a Brassó és a Gyergyó négy nap alatt háromszor is megmérkőzik egymással. E párharcnak az volt az első számú kérdése, hogy a Brassó a három meccsen szerez-e legalább két pontot, amivel visszaelőzi az FTC-t. Az erőviszonyok alapján ez elég valószínű volt, s a Brassó egyből, a keddi első találkozón teljesítette a feladatot.

Az erdélyi szászok – egykori – központjának csapata esélyt sem hagyott az ellenfelének, már a 12. percben 3-0-ra vezetett, amivel lényegében eldőlt a mérkőzés, a folytatás hosszúra nyúlt levezetés volt csupán, végeredményben a hazai csapat 7-3-ra győzött.

A Brassó játékosai hétszer mattolták a Gyergyó kapuját
Fotó: Brasov Wolves

Tehát újra a Brassó áll az élen, s ott is marad, mert az FTC-nek már nincs több mérkőzése.

Az élmezőny tehát így néz ki: 1. Brassó, 2. FTC, 3. Csíkszereda, 4. Debrecen. Ebben már nem is lehet változás. Csupán az a kérdés, hogy a jelenleg ötödik MAC-ot megelőzi a hatodik UTE, ehhez az egymás elleni meccsükön a liláknak nyerniük kell. Elméletileg a Gyergyó is előreléphet a hetedik helyről, de ez nem túl valószínű, s nincs is különösebb jelentősége.

A negyeddöntőben ugyanis az elmúlt években megismert módi szerint az alapszakasz helyezésének sorrendjében az 1–3. helyezettek választhatnak maguknak ellenfelet az 5–8. helyezettek közül. Az is többéves tapasztalat, hogy a választást nemcsak a játékerő, hanem a földrajzi távolság is befolyásolja. A magyarországi csapatok, ha egy mód van rá, elkerülik az erdélyi túrát, és viszont.

Ám tavaly például éppen a Brassó sakkozott rosszul, amikor a Gyergyót kérte magának, a negyeddöntőben ugyanis meglepetésre alulmaradt a hétmeccses csatában 4-3-as összesítéssel. A Brassó a mostani idényben még erősebb, de a Gyergyót sem lehet fél vállról venni. Lehet hát okoskodni.